Żyro wyraził gotowość do gry na każdej pozycji. “Pozostaje elastyczny na decyzje trenera”

Michał Żyro (z prawej)
Michał Żyro (z prawej) fot. PressFocus

Wisła Kraków jest w trakcie przygotowań do startu nowego sezonu Fortuna 1 Ligi. W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali Garbarnie Kraków (3:1). Nieoficjalny debiut w szeregach Białej Gwiazdy zaliczył Michał Żyro, który podzielił się opinią na temat pierwszych dni w ekipie z Reymonta.

  • Nowym zawodnikiem Wisły Kraków przed startem nowego sezonu Michał Żyro
  • 29-letni zawodnik ma być mocnym punktem ofensywy Białej Gwiazdy
  • W rozmowie dla oficjalnej strony internetowe Wisły piłkarz zaznaczył, że 1. Liga jest specyficzna, ale trzeba bazować w niej na automatyzmach tak jak w innych rozgrywkach

“Trzeba robić swoje”

Wisła Kraków przed startem nowej kampanii sfinalizowała jak na razie pięć transferów. Jednym z nowych piłkarzy 13-krotnych mistrzów Polski został Michał Żyro. 29-latek nie ukrywa, że ma konkretne oczekiwania względem występów w krakowskiej ekipie.

– Jestem w stu procentach zdrowy, co potwierdziły również badania. Czuję się dobrze i przychodzę do Wisły z czystą kartą, dlatego chcę jak najlepiej przepracować okres przygotowawczy, by od pierwszego meczu być w pełni formy i potwierdzać to na boisku – przekonywał Żyro cytowany przez Wisla.krakow.pl.

Jako doświadczony zawodnik pozostaję elastyczny na decyzje trenera. Na początku swojego pobytu w Anglii zdobyłem kilka bramek, przez co zostałem przesunięty na środek ataku, ale nie ukrywam, że występując na skrzydle czuję większą swobodę – kontynuował 29-latek.

– Ze wszystkich stron można usłyszeć, że pierwsza liga jest bardzo specyficzna i zdecydowanie różni się od tego, z czym mamy do czynienia w Ekstraklasie. Uważam jednak, że piłka nożna jest na tyle powtarzalną dyscypliną, że trzeba po prostu robić swoje i być jednością. Niezależnie od poziomu rozgrywkowego drużyna musi wypracować pewne automatyzmy, by każdy zawodnik wiedział, jak zachować się w danej sytuacji na boisku – mówił nowy nabytek krakowskiej ekipy.

Żyro do Wisły dołączył na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej bronił barw Jagiellonii Białystok. W ostatnim sezonie rozegrał 18 meczów. Finalnie strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.

Czytaj więcej: Wisła Kraków poinformowała o transferze obrońcy

Komentarze