Zwoliński zapewnił Lechii komplet punktów

Stal Mielec - Lechia Gdańśk
Stal Mielec - Lechia Gdańśk Pressfocus

Stal Mielec przegrała z Lechią Gdańsk 0:1 (0:1) w meczu 19. kolejki Ekstraklasy. Zawodnicy gospodarzy grali bardzo dobrze i wydawało się, że to oni sięgną po komplet punktów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył jednak wracający po kontuzji Łukasz Zwoliński.

Przed meczem wydawało się, że minimalnie większą szansę na zwycięstwo ma drużyna Lechii Gdańsk. Gospodarze chcieli jednak pokazać, że mimo słabszej dyspozycji to dosyć dobrze sobie radzą. W pierwszej połowie to właśnie drużyna Stali Mielec przeważała w spotkaniu. Beniaminek stwarzał sobie zdecydowanie więcej sytuacji i duża część z nich kończyła się strzałami celnymi. Dobrze jednak spisywał się na bramce Dusan Kuciak.

Niewykorzystane akcje zemściły się w 45. minucie. Bramkę do szatni zdobył wtedy Łukasz Zwoliński. Napastnik wykorzystał błąd defensywy Stali Mielec i uderzeniem z bliskiej odległości bez większych problemów dał swojej drużynie prowadzenie. Lechia Gdańsk wygrywała do przerwy 0:1.

W drugiej połowie przebieg meczu niewiele się zmienił. Bardzo mało do powiedzenia w ofensywie mieli zawodnicy Lechii Gdańsk. Stal Mielec goniła wynik i chciała doprowadzić do wyrównania. Ponownie piłkarze beniaminka tworzyli mnóstwo sytuacji, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z nich, oddając zaledwie dwa celne strzały. Nie wystarczyło to, aby pokonać defensywę Lechii Gdańsk. W związku z tym końcowy wynik to 0:1.