Żuraw przed pucharowym pojedynkiem: To było dobre losowanie

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Piłkarze Lecha Poznań rozpoczną w czwartek rywalizację w eliminacjach do Ligi Europy. Rywalem Kolejorza będzie łotewski zespół FK Valmiera. Szkoleniowiec wicemistrzów Polski, Dariusz Żuraw, zdaje sobie sprawę, że jego zespół jest zdecydowanym faworytem do awansu.

Czytaj dalej…

– Sądzę, że to dobre losowanie, choć pewnie więcej będziemy mogli powiedzieć po meczu. FK Valmiera to zespół grający w różnych ustawieniach, co mocno “rzuciło” nam się w oczy podczas analizy: potrafią grać piątką, a nawet szóstką w obronie, w ustawieniu 4-4-2 czy 4-5-1, czasem trójką napastników – to cecha charakterystyczna. Mają groźnego, wysokiego atakującego, na którego musimy uważać – powiedział szkoleniowiec Lecha, cytowany przez oficjalną stronę klubu Lech.poznan.pl.

Lech tylko bez Sykory

Dariusz Żuraw nie może narzekać na sytuację kadrową przed czwartkowym spotkaniem. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników, z wyjątkiem najnowszego nabytku Jana Sykory, który nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek.

– Kilka minut temu otrzymaliśmy informację o negatywnych wynikach testów. Sytuacja zdrowotna jest dobra, a wszyscy piłkarze uczestniczą w treningach – powiedział trener Lech.

Czwartkowe spotkanie drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy, które rozegrane zostanie w Poznaniu, rozpocznie się o godzinie 21:00.

Komentarze