Żuraw: Cierpliwość i konsekwencja

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Lech Poznań jest jedną z dwóch polskich drużyn, które w tym tygodniu wygrały swoje spotkanie w europejskich pucharach i awansowały do kolejnej rundy. Podopieczni Dariusza Żurawia sprostali roli faworyta i wygrali 3:0 z łotewskim zespołem Valmiera FC.

Czytaj dalej…

Od początku czwartkowego spotkania inicjatywa należała do Lecha, ale w pierwszej połowie Kolejorzowi nie udało się zaskoczyć rywali. Na przerwę obie drużyny udawały się przy bezbramkowym remisie. W drugiej połowie lechici udowodnili jednak wyższość nad swoim rywalem i wygrali ostatecznie 3:0. Dwie bramki zdobył sprowadzony przed sezonem Mikael Ishak, a jedno trafienie dołożył Filip Szymczak.

Łotysze nie zaskoczyli Lecha

Szkoleniowiec Lecha, Dariusz Żuraw, który nie krył zadowolenia ze zwycięstwa swojej drużyny, przyznał również, że spodziewał się takiego przebiegu spotkania.

– Rozpoczęliśmy naszą przygodę z europejskimi pucharami zwycięstwem 3:0. Mecz układał się tak, jak się tego spodziewałem, ale liczyłem po cichu, że nasz przeciwnik otworzy się troszkę bardziej. Tymczasem cały mecz grał w niskiej defensywie, a to spowodowało, że mieliśmy mało miejsca. Stworzyliśmy sobie swoje sytuacje, ale nie udało się ich jeszcze w pierwszej połowie wykorzystać – mówił po zakończeniu spotkania, cytowany przez oficjalną stronę klubu Lech.poznan.pl.

– W przerwie powtarzaliśmy zawodnikom, że muszą być cierpliwi i konsekwentni. Do tego dążyliśmy, zdobyliśmy jedną bramkę i jeszcze dwie kolejne. Fajnie, że Mikael Ishak strzelił dwa gole, a Filip Szymczak dołożył kolejnego po wejściu z ławki. Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy – dodał szkoleniowiec Kolejorza.

Piłkarze Lecha rywala w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy poznają podczas losowania, które odbędzie się 31 sierpnia. Kolejorz będzie w nim rozstawiony.

Komentarze