Znany biznesmen przejmie Wisłę Kraków?

Jarosław Królewski, Jakub Błaszczykowski i Tomasz Jażdżyński
Jarosław Królewski, Jakub Błaszczykowski i Tomasz Jażdżyński PressFocus

Jak napisał Janekx89 na łamach “Goal.pl”, istnieje szansa na zmiany właścicielskie w Wiśle Kraków. Większościowy pakiet akcji “Białej Gwiazdy” może przejąć Wojciech Kwiecień.

  • Obecni właściciele Wisły Kraków są skonfliktowani
  • Najbliższe tygodnie będą bardzo ważne dla “Białej Gwiazdy”
  • Nowym właścicielem słynnego klubu może zostać Wojciech Kwiecień

Szykują się zmiany właścicielskie w Wiśle Kraków?

Janekx89 w swoim kolejnym ekskluzywnym tekście dla serwisu “Goal.pl” poinformował o aktualnej sytuacji w Wiśle Kraków. Według jego informacji, istnieje szansa na przejęcie większościowego pakietu akcji słynnego klubu przez Wojciecha Kwietnia. 56-letni milioner oprócz inwestowania w Wieczystą Kraków jest właścicielem potężnej sieci “Słoneczna” składającej się z ponad 200 aptek.

Warto podkreślić, że Wojciech Kwiecień mocno rozważa wejście w Wisłę Kraków, ale chciałby to zrobić z jakimś wspólnikiem lub firmą wspierającą. Jeśli biznesmen ostatecznie zdecydowałby się na przejęcie “Białej Gwiazdy”, to jego celem będzie zwiększenie budżetu, które pomogłoby dokonać wartościowych wzmocnień zimą i przebudować klubowe struktury. Wszystko po to, aby jak najszybciej wrócić do Ekstraklasy.

Zobacz również:

Atmosfera wśród właścicielskiego trio jest gęsta. Jakub Błaszczykowski oraz Jarosław Królewski, których męczy sytuacja na Reymonta, ponoć są gotowi dobrowolnie sprzedać swoje udziały. Mówiąc o przyszłości najprawdopodobniej wiele zależeć będzie od oczekiwań i planów Tomasza Jażdżyńskiego, który miałby być skonfliktowany z pozostałą dwójką.

Wisła Kraków, której prezesem jest Władysław Nowak, niedawno rozstała się z Jerzym Brzęczkiem. Miejsce byłego selekcjonera reprezentacji Polski zajął Radosław Sobolewski. “Biała Gwiazda” po 13. kolejkach Fortuna 1 Ligi zajmuje odległe 11. miejsce w tabeli i w tym momencie jest daleka od awansu do Ekstraklasy, co było celem przed rozpoczęciem sezonu.

Czytaj więcej: Trener Widzewa postawił jasno sprawę. “Jesteśmy na tyle ambitni, że chcemy więcej”

Komentarze