Legia podjęła decyzję w sprawie Bartosza Kapustki

Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka PressFocus

Bartosz Kapustka związał się na dłużej z Legią. Warszawianie podpisali z nim kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. Mistrz Polski potwierdził tę informację.

  • Poznaliśmy klubową przyszłość Bartosza Kapustki
  • 25-latek związał się na dłużej z Legią
  • Umowa została podpisana do 30 czerwca 20223 roku

Kapustka otrzyma szansę na odbudowanie się

Latem 2020 roku Bartosz Kapustka zasilił szeregi Legii Warszawa. 25-latek odnalazł się dobrze w barwach stołecznego klubu, dla którego rozegrał 36 meczów we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich cztery gole i zaliczył tyle samo asyst. Jego wpływ na grę mistrza Polski był jednak większy, niż świadczą o tym statystyki.

Kariera Kapustki w Legii przerwała kontuzja. 25-latek w lipcu minionego roku zerwał więzadła krzyżowe i wciąż nie wrócił do gry, ponieważ przechodzi rehabilitację. Mimo tego Legia postanowiła, że skorzysta z opcji aktywacji przedłużenia jego umowy o rok. Piłkarz ma zatem reprezentować warszawską ekipę do 30 czerwca 2023 roku.

Jestem szczęśliwy i bardzo doceniam ten ruch ze strony klubu. Mam nadzieję, a wręcz przekonanie, że obie strony na tym skorzystają. Dla mnie to nie jest łatwy moment przez kontuzję, tym bardziej dziękuję klubowi za zaufanie. Wierzę, że jeszcze wiele pięknych momentów przeżyję w Warszawie – powiedział Bartosz Kapustka.

To logiczna decyzja, Bartosz Kapustka zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Przed kontuzją był jednym z najważniejszych zawodników w naszej kadrze. Wierzymy w jego umiejętności i jesteśmy przekonani, że w pełni zdrowia będzie miał tę samą jakość. Liczymy na pomoc Bartka w powrocie na miejsce, które powinien zajmować taki klub jak Legia – rzekł dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Czytaj także: Stal Mielec wzmocniła się kosztem Arki Gdynia

Komentarze