Zmiana na dnie ligowej tabeli. Mecz o sześć punktów rozstrzygnięty

Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biala
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biala PressFocus

Stal Mielec pokonała 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała w ostatnim meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki poniedziałkowej wygranej drużyna Leszka Ojrzyńskiego opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Mecz o sześć punktów

W czwartej minucie świetnej okazji do objęcia prowadzenia nie zdołali wykorzystać gospodarze. Przed szansą stanął wówczas Prokić, ale z czterech metrów główkował nad bramką. W kolejnych minutach inicjatywa należała do Stali, która jednak nie potrafiła udokumentować jej zdobyciem bramki.

Tymczasem w 32. minucie Podbeskidzie wykorzystało błąd defensywy drużyny prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego i wyszło na prowadzenie. Po zagraniu spod linii końcowej boiska piłka trafiła do ustawionego na piątym metrze Kamila Bilińskiego, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej części meczu.

Siedem minut po przerwie Stal doprowadziła do wyrównania. Do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Krystian Getinger i pewnym strzałem w kierunku dalszego roku nie dał szans bramkarzowi rywali.  W kolejnych minutach gra toczyła się w środkowej strefie boiska, obie drużyny starały się grać uważnie i nie popełniać błędów.

W 70. minucie gospodarze ponownie wykorzystali duże zamieszanie w polu karnym i zdobyli drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Flis. Podbeskidzie nie zamierzało się poddawać i szukało okazji do wyrównania. W 83. minucie drugiego gola mógł zdobyć Biliński, ale tym razem uderzył obok bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto Stali.