Zivec piłkarzem Zagłębia

Sasa Zivec
Sasa Zivec fot. Zagłębie Lubin S.A.

Do drużyny KGHM Zagłębia Lubin dołączył 28-letni pomocnik Sasa Zivec. Słoweniec, który może grać na skrzydle oraz w środku pomocy, do klubu z Lubina przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Omonii Nikozja. Po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z Miedziowymi trzyletni kontrakt. Dla Zivca będzie to powrót do Polski, bowiem w przeszłości reprezentował barwy Piasta Gliwice.

Czytaj dalej…

Zivec urodził się 21 kwietnia 1991 roku w słoweńskiej miejscowości Nova Gorica. Jego pierwszym klubem była miejscowa ND Gorica. Następnie Saša kontynuował karierę w Primorje Ajdovščina, po czym w wieku 20 lat przeniósł się do CSKA Sofia. W bułgarskim zespole zagrał zaledwie cztery mecze, jednak zdążył zdobyć z CSKA Superpuchar.

Kolejnym przystankiem w karierze Zivca były słoweńskie NK Domzale oraz ND Gorica, do której wrócił po sześcioletniej przerwie. Dobra gra w Goricy zaowocowała zdobyciem Pucharu Słowenii oraz transferem do Piasta Gliwice.

Przez cztery lata gry na polskich boiskach Živec dał się poznać z bardzo dobrej strony. Dla Piastunek rozegrał 109 spotkań, w których zdobył 15 bramek i zanotował 11 asyst. Podczas pobytu w Polsce 28-latek rozegrał siedem meczów przeciwko Miedziowym.

Ostatni sezon Zivec spędził w cypryjskiej Omonii Nikozja, dla której rozegrał 12 meczów.

Komentarze