Zieliński przemówił na premierowej konferencji prasowej w nowym/starym klubie

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński fot. PressFocus

Jacek Zieliński został w środę 10 listopada nowym trenerem Cracovii. Zastąpił na tym stanowisku Michała Probierza. Tymczasem za nami premierowa konferencja prasowa z udziałem nowego opiekuna Pasów. W jej trakcie 60-latek opowiedział o pierwszych wrażeniach po powrocie do klubu.

  • 10 listopada 2021 oficjalnie nowym trenerem Cracovii został Jacek Zieliński
  • 60-latek zastąpił Michała Probierza
  • Nowy opiekun Pasów w Święto Niepodległości został przedstawiony dziennikarzony na konferencji prasowej

Zieliński znów w Cracovii

Jacek Zieliński związał się z klubem z Krakowa umową do końca czerwca 2023 roku. Jednocześnie wrócił do ekipy, którą prowadził w latach 2015-2017. Wówczas prowadził ją w 90 spotkaniach, notując z nią 34 zwycięstwa, 27 remisów i 29 porażek.

– Atmosfera, która jest w Cracovii, jest nieporównywalna z tym, jaką spotka się w innych klubach. Cieszę się, że tu znowu jestem i mam nadzieję, że mój drugi pobyt również nie pozostanie niezauważony – mówił Zieliński cytowany przez Cracovia.pl.

– Teraz są trochę inni wykonawcy, ale chcielibyśmy wrócić do grania tej piłki, która cieszyła kibica. Chcemy zarazem również grać efektywnie. Wierzę, że nam się to uda – kontynuował były szkoleniowiec Arki Gdynia.

Zieliński to jeden z tych trenerów, który już od dłuższego czasu jest na karuzeli trenerskiej. Inaczej ma się sprawa z trenerami takimi jak na przykład Dawid Szulczek, który jest potwierdzeniem, że kluby w PKO Ekstraklasie otwierają się na nowe twarze. W tej kwestii nowy opiekun Pasów też się wypowiedział.

– To jest normalne, że w Ekstraklasie pojawia się grupa młodych trenerów, która wygląda bardzo dobrze. Cieszę się jednak również, że doceniane jest doświadczenie. Jestem przekonany, że doświadczeni trenerzy są w stanie dać odpowiednie impulsy swoim drużynom – przekonywał Zieliński.

Cracovia plasuje się aktualnie na 11. miejscu z dorobkiem 17 oczek na koncie. Po przerwie na mecze reprezentacyjne piłkarze Pasów zmierzą się z Rakowem Częstochowa.

Czytaj więcej: Cracovia ogłosiła nazwisko nowego trenera

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze