Zieliński: nie chcemy przepompować balonika

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński Pressfocus

Mecz Cracovia – Wisła Kraków już w niedzielę. Derbom towarzyszy wiele emocji. Zdaniem Jacka Zielińskiego, piłkarzy nie trzeba specjalnie motywować.

  • Jacek Zieliński nigdy nie przegrał z Wisłą Kraków w derbach
  • Trener Cracovii nie przywiązuje jednak dużej wagi do tej statystyki
  • Sądzi on, że w najbliższym meczu potrzebny będzie charakter

Zieliński liczy na wsparcie publiczności

Kwiecień był bardzo udanym miesiącem dla Cracovii, która wygrała trzy z czterech meczów. O kolejny triumf Pasy zagrają z będącą w strefie spadkowej Wisłą Kraków. Zespół Jacka Zielińskiego nie potraktuje jednak Białej Gwiazdy jak spadkowicza.

Wisła gra lepiej niż wskazywałoby to jej miejsce. Pokazały to jej ostatnie mecze z Górnikiem Zabrze, Śląskiem Wrocław czy nawet z Wisłą Płock. Statystyki statystykami, ale ważne jest to, co pokaże się na boisku. Liczy się charakter, “serducho”, wsparcie publiczności. To będzie naszym atutem – rzekł Jacek Zieliński, który ani razu nie przegrał z Wisłą w derbach (dwa zwycięstwa i tyle samo remisów).

Nie prowadziłem zespołu w zbyt wielu takich spotkaniach, więc nie jest to wielki wyczyn, ale cieszy, że bilans jest korzystny. Zdaję sobie sprawę, że sympatie w Krakowie są podzielone i że mecz derbowy jest najważniejszy w roku – stwierdził opiekun krakowskiej drużyny.

Nie nakładamy jednak presji, nie chcemy przepompować balonika. Na razie nie mówimy o tym, przyjdzie czas na odprawę i mentalne mowy. Ale w takiej sytuacji nie trzeba będzie wiele mówić – dodał szkoleniowiec Cracovii.

Czytaj także: Brzęczek przed derbami: nie zawsze faworyci wygrywają

Komentarze