Zespół z Ekstraklasy rozwiązał kontrakty z Rosjanami

Jewgienij Baszkirow
Jewgienij Baszkirow Pressfocus

Pierwszy klub z PKO Ekstraklasy rozwiązuje umowy z rosyjskimi piłkarzami. Zagłębie Lubin oficjalnie poinformowało o zakończeniu współpracy z Jewginijem Baszkirowem. Na tym jednak nie koniec działań Słoni.

  • Zagłębie Lubin rozwiązuje kontrakty z rosyjskimi piłkarzami
  • Jewgienij Baszkirow już nie jest zawodnikiem Słoni
  • Lada moment z klubu odejdzie również Ilja Żygulow

Zdecydowane działania Zagłębia Lubin

Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, świat diametralnie się zmienił. Solidarność Zachodu wobec wojny sprawiła, że z rozgrywek europejskich wyleciały rosyjskie zespoły. Do tego Sborna nie wzięła udziału w barażach do mundialu. Natomiast temat grających Rosjan w PKO Ekstraklasie też przewijał się od dłuższego czasu.

Jak dotąd, żaden polski klub nie decydował się na zrywanie współpracy z rosyjskimi zawodnikami. Co więcej, do naszej ligi trafiło kilku piłkarzy z Ukrainy. Tymczasem Zagłębie Lubin poinformowało o rozstaniu się z Jewginijem Baszkirowem. Obie strony doszły porozumienia, chociaż 30-latek od kilku miesięcy rehabilitowany był pod okiem Słoni. Wszystko przez zerwanie wiązadeł krzyżowych, po których pomocnik miał wrócić do treningów. Co prawda, jego umowa dobiegłaby końca w czerwcu, więc ta decyzja szefów z Lubina nie musi być polityczna.

Zresztą sam Baszkirow potępił inwazję Rosji na Ukrainę w lutym, kiedy udzielił wywiadu portalu Weszło.com.

Modlę się za wszystkich na Ukrainie, w Rosji, Polsce i całej Europie. Błagam, żeby następny dzień, następna godzina, następna sekunda, przyniosła nam pokój i ustabilizowała ten chaos. Nienawidzę przemocy. Nienawidzę wojny. Jestem jej przeciwny i nie potrafię zaakceptować tego, co się dzieje – mówił w lutym Baszkirow.

Zupełnie inaczej wygląda już sprawa z Ilji Żygulowowa. 26-latek nie ogra od czasu wojny w Ukrainie, jednak jego kontrakt wygasa dopiero w 2023 r. Pomimo tego, prezes Zagłębia w tym przypadku również zamierza rozwiązał umowę za porozumieniem stron w najbliższym czasie. Michał Kielan skomentował całe zamieszanie na łamach portalu Onet.pl.

Żygulowowi przedstawimy warunki, na jakich chcielibyśmy rozwiązać z nim kontrakt. Mieliśmy z nim rozmawiać w poniedziałek, mieliśmy we wtorek, ale zgłosił przeziębienie. Chcę jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie ma on już przyszłości w naszym klubie – wyjaśnił prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Czytaj więcej: Dobre wieści ze sztabu medycznego Legii Warszawa

Komentarze