Zawodnik z bogatym CV może dołączyć do Cracovii

Jewhen Konoplanka
Jewhen Konoplanka fot. PressFocus

Jewhen Konoplanka według informacji TVP Sport może niebawem zakotwiczyć w PKO Ekstraklasie. Ukrainiec znalazł się na celowniku Cracovii.

  • Cracovia może niebawem sfinalizować bardzo ciekawy transfer
  • Na radarze władz Pasów znalazł się 86-krotny reprezentant Ukrainy
  • Zespół Jacka Zielińskiego może niebawem wzmocnić Jewehn Konoplanka

Konoplanka zasili siłe ofensywną Cracovii?

Jewhen Konoplanka to ofensywny piłkarz, broniący aktualnie barw Szachtara Donieck. 32-latek ma na swoim koncie 86 występów w reprezentacji Ukrainy, w których zdobył 21-bramek. Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że niebawem piłkarz może trafić do ligi polskiej. Obecny kontrakt Ukraińca obowiązuje z Górnikami tylko do końca sezonu.

Doświadczony piłkarz w swoim piłkarskim CV ma między innymi takie kluby jak Sevilla, czy Schalke. Aczkolwiek w tym sezonie Konoplanka rozegrał tylko dwa mecze, spędzając na placu gry zaledwie 47 minut. W związku z tym, że w składzie Szachtara nie widzi dla niego miejsca trener Roberto De Zerbi, to niewykluczone, że Ukrainiec niebawem zmieni klub.

Wierząc najnowszym informacjom dziennikarzy, to najbliżej sfinalizowania transferu z udziałem Konoplanki jest Cracovia. Jeśli transakcja sterników Pasów doszłaby do skutku, to 32-latek mógłby o miejsce w składzie rywalizować z takimi zawodnikami jak: Sergiu Hanca, czy Pelle van Amersfoort.

Największymi sukcesami Konoplanki w karierze są mistrzostwo Ukrainy z Szachtarem Donieck i triumf w Lidze Europy z Sevillą.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: gol bramkarza, Cracovia grająca do końca – podsumowanie 20. kolejki

Komentarze