“Zawodnicy zostawiają dużo zdrowia, a efekt jest mizerny”

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice nie przełamał się w spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Ekipa Waldemara Fornalika na swoim stadionie przegrała z Radomiakiem (0:1). Po zakończeniu meczu z Zielonymi rozczarowania nie krył opiekun Niebiesko-czerwonych.

  • Piast Gliwice po rozegraniu czternastu ligowych spotkań ma na swoim koncie tylko 12 punktów\
  • Niebiesko-czerwoni w trakcie kampanii 2022/2023 ponieśli już osiem porażek
  • Szkoleniowiec gliwickiej ekipy podzielił się opinią na temat poniedziałkowego starcia z Radomiakiem

Piast tuż nad strefą spadkową

Piast Gliwice od daleki od dyspozycji, która spełniałaby oczekiwania władz klubu i kibiców. Ekipa z Okrzei aktualnie znajduje się tuż nad strefą spadkową, co może zaskakiwać. Zwykle drużyny dowodzone przez Waldemara Fornalika prezentowały się solidnie. Nie może dziwić, że opiekun Piastunek po kolejnych spotkaniach jest coraz bardziej zniesmaczony.

– Jesteśmy źli. Nie zagraliśmy jakiegoś dobrego meczu, ale to też nie było spotkanie, które powinniśmy byli przegrać, bo widzieliśmy okoliczności, w jakich padały te bramki. Szczególnie ta druga była przypadkowa. To nie jest pierwszy mecz, w którym padają takie gole po rykoszecie – mówił Fornalik cytowany przez Piast-gliwice.eu.

Zobacz także:

– To nas szczególnie smuci, bo zawodnicy zostawiają dużo zdrowia, chęci, ambicji, a efekt jest mizerny. Jedyne co mogę zrobić, to przeprosić naszych kibiców i prosić o cierpliwość i zrozumienie w niektórych sytuacjach. Na tę chwilę nie jest za dobrze, ale myślę, że tę drużynę stać na wiele więcej. Ciągle mamy problem, aby mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, chociaż w jednym spotkaniu. Ciągle jest rotacja w kadrze, ciągle jest rotacja w pierwszej jedenastce, więc czasami uciekają nam te automatyzmy – uzupełnił były selekcjoner reprezentacji Polski.

Piast jest w lidze bez wygranej już od siedmiu spotkań. Kolejna szansa na przełamanie złej serii już w sobotę, gdy gliwiczanie na wyjeździe zagrają z Koroną Kielce. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00.

Czytaj więcej: Radomiak pogłębił kryzys Piasta, piękne gole w Lubinie [WIDEO]

Komentarze