Warta przedłużyła kontrakt z trenerem Szulczkiem

Dawid Szulczek
Dawid Szulczek Pressfocus

Dawid Szulczek przedłużył kontrakt z Wartą Poznań. 32-letni szkoleniowiec osiąga z zespołem dobre wyniki, co zostało docenione przez zarząd. Nowa umowa ma obowiązywać do 2024 roku.

  • Zarząd jest zadowolony z pracy wykonywanej przez Dawida Szulczka
  • Warta zajmuje 12 pozycję i może raczej być spokojna o utrzymanie
  • W dowód zaufania trenerowi zaoferowano przedłużenie kontraktu

Utrzymanie w Ekstraklasie jest już sporym sukcesem

Pracę w Warcie Poznań 32-latek rozpoczął w listopadzie 2021 roku. Poprowadził zespół w 12 meczach, z czego pięć z nich wygrał, a cztery zremisował. Jak na zespół z jednym z najmniejszych budżetów w całej Ekstraklasie, 12 pozycja dla kibiców jest całkiem satysfakcjonująca. 

Początek współpracy jest bardzo obiecujący i wierzymy w to, że już wkrótce osiągniemy nasz cel na ten sezon. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z tego, jak prezentuje się na boisku nasz zespół, ale również z zaangażowania w pracę przez trenera Dawida Szulczka i tego, jaki ma kontakt z drużyną, sztabem oraz innymi pracownikami klubu. To również miało wpływ na decyzję, by już teraz podpisać z trenerem nową umowę. Dziś jest ważny dzień dla całej Zielonej Rodziny – powiedział prezes klubu.

Zadowolenia z przedłużenia kontraktu nie krył także sam trener. 

Przede wszystkim bardzo się cieszę z tego, że otrzymuję już drugą szansę od władz Warty Poznań. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom oraz wszystkim ludziom, którzy na co dzień pomagają mi w pracy, bo ich rola też jest duża. Chcę też podziękować za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach – stwierdził w rozmowie z klubowymi mediami. 

Warta w sobotę zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 15.00.

Czytaj też: Piłkarz Piasta o kolejnym mega trudnym wyzwaniu. “Wszystko jest możliwe”

Komentarze