Zapowiedź 33. kolejki Fortuna 1 Ligi

Fortuna 1 Liga
Fortuna 1 Liga

33. kolejka może przynieść nam rozstrzygnięcia w dole tabeli Fortuna 1 Ligi. W walkę o utrzymanie ciągle zamieszanych jest 5 zespołów, z czego po 32. kolejce najlepszą sytuację ma Stomil Olsztyn. W bardzo trudnej sytuacji są natomiast zespoły z Bytowa i Suwałk. Z kolei katowiczanie muszą wygrać na wyjeździe w Poznaniu z tamtejszą Wartą.

Czytaj dalej…

Warta Poznań – GKS Katowice godz.12:15 (Transmisja w Polsat Sport i IPLA)

Gospodarze są już pewni utrzymania w Fortuna 1 Lidze. Do meczu z katowiczanami przystąpią z serią 4 meczów bez porażki. W przypadku wygranej beniaminek może awansować z 10 na 9 miejsce w tabeli. GieKSa myśląc o utrzymaniu musi ten mecz wygrać. Jeżeli wygra, a swój mecz przegra Bytovia i dodatkowo Wigry nie wygrają z Puszczą, wtedy GKS zapewni sobie utrzymanie na kolejny sezon.

Wigry Suwałki – Puszcza Niepołomice godz. 17:45

Kolejny ważny mecz dla układu w dole tabeli. Wigry zajmują przedostatnią pozycję w lidze i do bezpiecznej strefy tracą 3 punkty. Ekipa z Suwałk musi wygrać z Puszczą jeśli nie chce pożegnać się z 1 ligą w sobotę. Zespół Tomasza Tułacza jest natomiast pewny utrzymania w lidze i w przypadku wygranej w Suwałkach może przesunąć się z 9 na 8 pozycję. Wigry przystąpią do tego spotkania po 4 meczach bez zwycięstwa. Z kolei Puszcza ma za sobą 2 porażki z rzędu.

Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa godz. 17:45

Tylko 1 raz mierzyły się ze sobą oba zespoły. Z pojedynku zwycięsko wyszli gracze Rakowa, którzy na własnym stadionie pokonali zespół z Nowego Sącza 2:0. Sandecja ma już zapewnioną 4 pozycję na koniec sezonu. Ekipa trenera Kafarskiego może jeszcze przeskoczyć w tabeli PGE FKS Stal Mielec. Raków wygrywając z Sandecją przypieczętuje 1 miejsce w tabeli na koniec sezonu 2018/2019.

ŁKS Łódź – Chojniczanka Chojnice godz. 17:45

Łodzianie w ubiegłej kolejce przypieczętowali awans do ekstraklasy. ŁKS stanie także przed szansą na przedłużenie serii meczów bez porażki do 5. Co więcej piłkarze Kazimierza Moskala staną przed szansą na 20 zwycięstwo w lidze w tym sezonie. Z kolei Chojniczanka nie wygrała 4 kolejnych spotkań, ale remis w ostatniej kolejce zapewnił graczom z Chojnic utrzymanie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole godz. 17:45

Górale czekają w lidze na kolejne zwycięstwo od 5 spotkań. Mimo to, wciąż pozostają w walce o 5 pozycję na koniec sezonu. Ponadto o koronę strzelców Fortuna 1 Ligi rywalizuje Valerijs Sabala. Łotysz ma na koncie przed 33. kolejką 12 goli. Odra dzięki wygranej w poprzedniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie. Ponadto gracze z Oleskiej przerwali serię 5 spotkań bez zwycięstwa.

Bytovia Bytów – Chrobry Głogów godz. 17:45 (Polsat Sport, IPLA)

Bytovia zajmuje miejsce w strefie spadkowej z 1 punktem straty i nie może pozwolić sobie na porażkę z Chrobrym. Jeśli tak się stanie, a swój mecz wygra GKS Katowice, to wtedy Czarne Wilki pożegnają się z 1 ligą. O utrzymanie biją się także zawodnicy Grzegorza Nicińskiego. Im jednak do utrzymania brakuje tylko 1 punktu.

PGE FKS Stal Mielec – Bruk-Bet Termalica godz. 17:45

W ostatniej kolejce Stal wobec wygranej ŁKS-u straciła szansę na awans do ekstraklasy. W meczu ze Słoniami gracze Artura Skowronka będą bronić 3 miejsca w tabeli. Z kolei Bruk-Bet ma wciąż szansę na zajęcie 5 lokaty. Piłkarze z Niecieczy muszą wygrać ostatnie 2 mecze i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia innych spotkań.

Garbarnia Kraków – Stomil Olsztyn godz. 17:45

Garbarnia była pierwszym spadkowiczem, którego poznaliśmy w sezonie 2018/2019. Pewnym jest również to, że Młode Lwy zajmą na koniec ostatnie, 18 miejsce w tabeli. O pozostanie w lidze walczy natomiast Stomil. Duma Warmii nie może przegrać meczu w Krakowie. Wtedy utrzymanie 1 ligi w Olsztynie stanie się faktem.

W ramach 33. Kolejki swój mecz rozegrały już zespoły GKS-u Tychy i GKS-u Jastrzębie. Mecz zakończył się zwycięstwem tyszan 2:1.

Komentarze