Zagłębie z siódmą wygraną, zasłużona porażka Jagi

Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot fot. ASInfo

W pierwszym sobotnim starciu w ramach 18. kolejki polskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin 0:1. Dodajmy, że Żółto-czerwoni kończyli zawody w dziesiątkę, gdyż z powodu dwóch żółtych kartek plac gry musiał opuścić Ivan Runje.

Czytaj dalej…

Batalia Dumy Podlasia z ekipą z Dolnego Śląska była zapowiadana jako starcie z udziałem drużyn, które lubią stawiać na młodych piłkarzy. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego za delikatnego faworyta uchodziła jednak Jagiellonia.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji emocji było jak na lekarstwo. W każdym razie gol padł, którego autorem był Damiajn Bohar, wykorzystując w 18. minucie błąd defensywy rywali.

Po zmianie stron ekipa Martina Seveli szukała kolejnych trafień. Swoje okazje do zdobycia bramki mieli Lubomir Guldan oraz Bartosz Slisz, ale bez efektu. Tym samym mecz zakończył się rezultatem 1:0 dla Miedziowych.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

0:1 Bohar 18′

Żółte kartki:
Jagiellonia: Runje 48′, Pospisil 59′, Klimala 90′
Zagłębie: Kopacz 55′

Czerwona kartka:
Jagiellonia: Runje 52′

Jagiellonia (4-4-2): Sandomierski – Bodvarsson, Kwiecień, Runje, Wójcicki (46′ Prikryl), Romanczuk, Arsenić, Pospisil, Bida (56′ A. Kadlec), Imaz (46, Camara), Klimala

Zagłębie (4-4-2): Forenc – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Oko, Tosik, Starzyński (90+2′ Poręba), Slisz, Bohar, Żivec, Białek (73′ Szysz).

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Komentarze