Zagłębie z kompletem

Ben Van Dael
Ben Van Dael fot. Radosław Bełżek

Gracze Korony przegrali u siebie z Zagłębiem 0:2. Dzięki tej wiktorii Miedziowi awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Co działo się w tej potyczce? W ósmej minucie na uderzenie zdecydował się Pawłowski, ale bramkarz gospodarzy nie miał problemów z tym strzałem.

Kilka minut potem zakotłowało się w polu karnym Miedziowych. Forenc poradził sobie jednak z uderzeniami Browna Forbesa i Arveladze.

W 17. minucie gospodarze mieli kolejną dobrą sytuację. Nie wykorzystał jej jednak Brown Forbes.

W 34. minucie po raz kolejny przypomniał o sobie zawodnik Korony. Tym razem oddał uderzenie prosto w bramkarza przyjezdnych.

W 41. minucie Brown Forbes pokonał Forenca. Po wideoweryfikacji to trafienie nie zostało jednak uznane z powodu spalonego napastnika Korony.

W doliczonym czasie gry bardzo dobrą sytuację miał Petrak. Bramkarz Zagłębia stanął jednak na wysokości zadania i uchronił swój zespół przed utratą gola.

W 69. minucie piłka trafiła do Starzyńskiego. Zawodnik Zagłębia nie przymierzył jednak dokładnie i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Siedem minut potem znowu blisko byli gospodarze. Kosakiewicz zagrał do Brown Forbesa, lecz temu zabrakło centymetrów do zdobycia gola.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Pawłowski. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie tego gola, a już przegrywali dwoma trafieniami. Bramkę kilka minut później zdobył także Bohar.

Kielczanie rzucili się do odrabiania strat, ale w ich poczynaniach brakowało dokładności. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Korona – Zagłębie 0:2 (0:0)

0:1 Pawłowski 77′