Zagłębie wzmocni się kosztem mistrzów Polski

Łukasz Łakomy
Łukasz Łakomy fot. Zagłębie Lubin

Łukasz Łakomy zostanie nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin, poinformował klub z Dolnego Śląska w komunikacie prasowym. Sternicy Miedziowych doszli jednocześnie do porozumienia z Legią Warszawa w sprawie pozyskania piłkarza.

Łukasz Łakomy dołączył już do pierwszego zespołu Zagłębia, który przygotowuje się do drugiej części sezonu na obozie w Belek. 19-latek ma wzmocnić drugą linię lubinian. W związku z tym wygląda na to, że będzie rywalizował o miejsce w składzie z między innymi Jakubem Żubrowskim.

Urodzony w Puławach zawodnik to defensywny pomocnik, który w trakcie trwającej kampanii grał głównie w drugim zespole Wojskowych. Zaliczył w nim w sezonie 2020/2021 łącznie pięć meczów, notując w nich trzy trafienia i dwie asysty. Jak na razie nie zagrał jeszcze w żadnym meczu w Ekstraklaise.

Młody talent zmienia klub

Godne uwagi jest to, że Łakomy zawodnikiem Legii ma być do 25 stycznia. Później wszelkie prawa do piłkarza przejmie klub z Lubina. Na razie nieznana jest informacja, jak długo będzie obowiązywać umowa zawodnika z Miedziowymi. Można przypuszczać, że oficjalny komunikat w tej sprawie pojawi się pod koniec miesiąca.

Odnotujmy, że Zagłębie po rozegraniu 14 spotkań w polskiej ekstraklasie plasuje się na szóstym miejscu. Miedziowi legitymują się dorobkiem 22 punktów na koncie. Do lidera rozgrywek, którym jest Legia, lubinianie tracą siedem oczek. Bez wątpienia celem zespołu z Lubina jest wywalczenie miejsca premiowego grą w europejskich pucharach. Zatem zapowiada się ciekawa drugą część sezonu w wykonaniu tej ekipy.

Swój pierwszy mecz ligowym w 2021 roku Zagłębia rozegra 29 stycznia, mierząc się na swoim stadionie z Wisłą Płock. Zanim jednak do tego dojdzie, to lubinianie rozegrają cztery spotkania kontrolne. Zmierzą się kolejno z Jagiellonią Białystok, FK Partizanem oraz CSKA Sofia. Na razie nieznany jest czwarty sparingpartner Miedziowych.

Komentarze