PKO Ekstraklasa

Zagłębie wygrywa z ŁKS-em

Na zakończenie 10. kolejki PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością 3:1 ostatni w tabeli ŁKS Łódź.

W pierwszym kwadransie groźniejsi byli goście, ale ich ataki nie przyniosły efektu w postaci bramki. W 11. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Trąbka, ale piłka po jego uderzeniu sprzed pola karnego trafiła w poprzeczkę.

Pięć minut później Zagłębie wyszło na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, żaden z zawodników Miedziowych nie zdołał sięgnąć futbolówki. Ta odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Bohara, który strzałem z ośmiu metrów nie dał szans Malarzowi.

W 20. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Zivec, który trafił do siatki z czterech metrów po dograniu Kopacza. W kolejnych minutach Zagłębie miało okazje do zdobycia kolejnych goli. W 37. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Bohar, a kilka chwil później Malarz skutecznie interweniował po strzale Slisza, z kolei dobitka Starzyńskiego trafiła w poprzeczkę.

Pięć minut po przerwie ŁKS zdobył kontaktowego gola. Wówczas piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Pyrdoła, który mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki. Zagłębie odpowiedziało jednak w 57. minucie. Gospodarze wykorzystali fatalny błąd defensywy gospodarze, a do siatki trafił Bohar. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Zagłębie Lubin – Łódzki KS 3:1 (2:0)