Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Zagłębie wygrywa z liderem z Gdańska!

Lechia Gdańsk doznała pierwszej porażki od 28 września ubiegłego roku. Lider Lotto Ekstraklasy w poniedziałkowym spotkaniu 24. kolejki uległ 1:2 na wyjeździe Zagłębiu Lubin.

Zagłębie objęło prowadzenie w 28. minucie. Kilka chwil wcześniej sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny dla Zagłębia za faul na Sliszu. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Filip Starzyński.

Gospodarzom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy. W 41. minucie niezdecydowanie defensywy Zagłębia wykorzystał Jarosław Kubicki, który po dośrodkowaniu Mladenovicia z lewego skrzydła, dopadł do piłki trzy metry przed bramką i pewnie skierował ją do siatki.

W drugiej połowie optyczną przewagę mieli podopieczni Piotra Stokowca, ale nie potrafili jej udokumentować zdobyciem drugiego gola. Tymczasem w 82. minucie spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli Miedziowi. Tym razem na listę strzelców wpisał się Damjan Bohar, który wykorzystał bardzo dobre dogranie Pawłowskiego z prawego skrzydła.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)

1:0 Starzyński (k.) 28′
1:1 Kubicki 41′