Zagłębie wygrywa w derbach!

Sasa Zivec
Sasa Zivec fot. Zagłębie Lubin S.A.

Piłkarze Zagłębia Lubin okazali się lepsi od rywali z Wrocławia w derbach Dolnego Śląska, które zakończyły 24 kolejkę ekstraklasy. Miedziowi wygrali ze Śląskiem 3:1.

Obie drużyny podeszły do derbowego spotkania z dużym zaangażowaniem. Od pierwszych minut spotkania na murawie mieliśmy mnóstwo walki, ale w decydujących momentach piłkarzom brakowało precyzji. Po pierwszych 3 kwadransach był bezbramkowy remis.

Sytuacja uległa zmianie w 56. minucie meczu. Sasa Balic zagrał z własnego pola karnego długie podanie na skrzydło do Damjana Bohara, który zagrał to Zivca, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

W 68. minucie Zagłębie przeprowadziło piękną akcję, wymieniając kilka efektownych podań blisko bramki rywala. Drazic podał piłkę w pole karne do Patryka Szysza, który uderzył w powietrzu nożycami i zdobył 3 gola w sezonie.

W 79. minucie Lubinianie prowadzili już 3:0. Obrońca Śląska Puerto zagrał wprost do Starzyńskiego, ten odegrał do Bohara, który z kolei wystawił piłkę Zivcovi. Słoweniec uderzył mocno, a bramkarz rywali nie miał szans na obronę.

Honorowy gol dla Śląska padł na 7. minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po rzucie rożnym obrońca gospodarzy Lubomir Guldan pechowo skierował piłkę do własnej bramki, czym zaskoczył bezradnego Hładuna.

Wynik nie uległ już zmianie, a Zagłębie odniosło zasłużone zwycięstwo, po którym awansowało na 9 miejsce w tabeli. Śląsk pozostał na 4 pozycji.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 3:1 (0:0)