Zagłębie wciąż niepokonane, remis z Pogonią

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin Pressfocus

Zagłębie Lubin zremisowało z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Goście szybko wyszli na prowadzenie, ale w drugiej połowie gola wyrównującego zdobył Podliński, dzięki któremu Miedziowi przedłużyli serię meczów bez porażki.

Pogoń Szczecin wciąż walczy z Rakowem Częstochowa o wicemistrzostwo Polski. Remis w piątkowym spotkaniu zdecydowanie utrudnia sytuację Portowcom, ponieważ są obecnie na trzecim miejscu, a do drugiej pozycji tracą punkt. Natomiast zdobywcy Pucharu Polski mają jeszcze jeden mecz w zapasie.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando Pogoni Szczecin. Goście dosyć szybko wyszli na prowadzenie. Pierwszego gola zdobyli bowiem już w ósmej minucie. Michał Kucharczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i błąd defensywy Zagłębia Lubin i z bliskiej odległości wpakował piłkę między słupki. Do przerwy Portowcy kontrolowali wydarzenia na boisku i stworzyli sobie kilka okazji, ale żadna z nich nie zagroziła już bramce przeciwnika, dlatego piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:1.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze. Stwarzali sobie zdecydowanie więcej okazji niż rywale, ale mieli problem z celnością. Oddali tylko jeden strzał w światło bramki, który zapewnił im wyrównanie. W 70. minucie wykonywali rzut wolny z boku boiska. Piłkę w pole karne wrzucił Starzyński, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Karol Podliński.

Zagłębie przedłuża tym samym serię meczów bez porażki do sześciu spotkań. Natomiast marzenia Pogoni Szczecin o wicemistrzostwie stają się coraz bardziej odległe. W ostatniej kolejce Ekstraklasy Miedziowi zmierzą się z Wisłą Płock, a Portowcy zagrają z konkurentem o drugie miejsce – Rakowem Częstochowa.