Zagłębie triumfuje w Gdańsku

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Po czterech zwycięstwach z rzędu, Lechia Gdańsk schodziła w sobotę z boiska pokonana. Sposób na ogranie podopiecznych Piotra Stokowca znalazło Zagłębie Lubin, które również potwierdziło wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Lechii. W 9. minucie na prowadzenie wyszło Zagłębie, po tym jak po interwencji Błażeja Augustyna piłka niefortunnie przelobowała Dusana Kuciaka. W kolejnych minutach Zagłębie skutecznie odpierało ataki Lechii, od czasu do czasu starając się odgryzać. Ostatecznie jednak w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W 63. minucie Miedziowi podwyższyli na 2:0. Po prostopadłym podaniu Ziveca, w pole karne z piłką wpadł Damjan Bohar i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Lechii.

Lechia odpowiedziała kontaktowym trafieniem w 67. minucie. Nadzieję gospodarzom przywrócił Artur Sobiech, który stanął oko w oko z golkiperem Zagłębia po podaniu Paixao. Trzy minuty później Zagłębie było blisko zdobycia trzeciego gola, ale futbolówka po uderzeniu Slisza trafiła w słupek.

Podopieczni Piotra Stokowca również mieli okazje do zdobycia wyrównującego gola, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną 2:1 Zagłębia.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)

0:1 Augustyn (k.) 9′