Zagłębie się nie zatrzymuje. Kolejny duży powrót do Lubina

Jarosław Jach w barwach Zagłębia Lubin
Jarosław Jach w barwach Zagłębia Lubin Pressfocus

Zagłębie Lubin poinformowało, że ich zawodnikiem został Jarosław Jach. 28-latek wrócił do klubu po czteroletniej przerwie.

  • Jarosław Jach podpisał kontrakt z Zagłębiem do 30 czerwca 2025 roku
  • 28-latek reprezentował barwy lubinian przed wyjazdem do Crystal Palace
  • Powrót do Ekstraklasy to dla niego szansa na regularną grę

Stokowiec dostał kolejne świetne wzmocnienie

Około trzy tygodnie zostały do powrotu Ekstraklasy. Tymczasem Piotr Stokowiec otrzymał już pięć nowych graczy. Zagłębie wzmocnili Tomasz Makowski, Marko Poletanovic oraz Szymon Kobusiński, a do klubu wrócili  Arkadiusz Woźniak i Damian Bohar. Na taki krok zdecydował się też Jarosław Jach, który przez ostatnie cztery lata związany był z Crystal Palace.

Cieszę się, że wracam do miejsca, w którym ukształtowałem się jako piłkarz. Jestem zadowolony z tego, że w końcu podpisuję wieloletni kontrakt. Chcę się ustabilizować, wrócić do bardzo dobrej dyspozycji i walczyć o najwyższe cele z drużyną. Towarzyszą mi same pozytywne emocje i jestem naładowany pozytywną energią. Myślę, że zarówno mnie, jak i całą drużynę czeka ciekawy sezon – powiedział Jach, który związał się z lubinianami trzyletnią umową.

Jestem bardzo zadowolony z powrotu Jarka Jacha do Lubina. Wnosił dużo jakości do zespołu podczas swojego pierwszego okresu w Zagłębiu, co zaowocowało transferem do Crystal Palace. Teraz również wiele obiecujemy sobie po jego postawie – tak z kolei transfer 28-latka skomentował Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Jesteśmy pewni wysokich umiejętności naszego zawodnika, dodatkowo ma on za sobą kilkuletnie doświadczenie nabyte zarówno za granicą, jak i w barwach Rakowa. Zdajemy sobie sprawę, że Jarek przechodził też trudniejsze okresy, ale jest bardzo ambitnym piłkarzem i z pewnością bardzo nam pomoże w najbliższych sezonach. Witamy ponownie w Lubinie – dodał Michał Kielan.

Czytaj także: Świetne wieści dla Ekstraklasy. ”Zostaję tutaj na trzy lata”

Komentarze