Zagłębie sfinalizowało wzmocnienie last minute

Cheikhou Dieng
Cheikhou Dieng fot. Zaglebie.com

Zagłębie Lubin poinformowało, że nowym zawodnikiem tego klubu został Cheikhou Dieng. 28-latek związał się z Miedziowymi kontraktem na 2,5 roku. Senegalczyk wzmocnił ekipę Piotra Stokowca w ataku.

  • Zagłębie Lubin wzmocniło się rzutem na taśmę w ofensywie
  • Umowę z Miedziowymi do 2024 roku podpisał Cheikhou Dieng
  • 28-latek o miejsce w ataku rywalizować będzie między innymi z Martinem Dolezalem

Zagłębie z nowym napastnikiem

Zagłębie Lubin sfinalizowało transfer las minute w ostatnim dniu okienka transferowego. Ekipę broniąca się aktualnie przed spadkiem zasilił nowy napastnik. Szeregi Miedziowych wzmocnił Dieng, który ostatnio występował w Wolfsberger AC.

Cheikhou jest bardzo dynamicznym zawodnikiem z międzynarodowym doświadczeniem. Obserwowaliśmy go podczas kilku spotkań na żywo. Jesteśmy pewni, że da nam kilka opcji w formacji ofensywnej. Cieszymy się, że dołącza do nas piłkarz o innym profilu, który może grać jako skrzydłowy lub napastnik – powiedział dyrektor pionu sportowego – Piotr Burlikowski.

Suma transferu nie została ujawniona. Niemniej wartość zawodnika szacowana jest na pół miliona euro. W tej kampanii Dieng wystąpił łącznie w 20 spotkaniach, notując w nich cztery trafienia i asystę. Piłkarz nie krył radość z transferu do Zagłębia.

Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się trafić do Lubina. Widziałem już pierwszy mecz w Polsce i jego atmosferę, więc nie mogę się doczekać pierwszego występu dla Zagłębia. Byłem już w Lubinie kilka tygodni temu, by upewnić się, że to dobre miejsce dla mnie i bardzo spodobało mi się to miasto, jak również stadion czy cały klub. Pytałem też moich znajomych o polską ligę i wypowiadali się o niej w samych superlatywach – rzekł nowy nabytek Zagłębia.

Dieng podpisał umowę z klubem z Lubina, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Warta znów punktuje, Radomiak wreszcie zwycięski – podsumowanie 23. kolejki

Komentarze