Zagłębie sfinalizowało kolejne wzmocnienie

Aleks Ławniczak
Aleks Ławniczak PressFocus

Zagłębie Lubin poinformowało, że ich nowym graczem został Aleks Ławniczak. Były defensor Warty Poznań podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku.

  • Zagłębie dokonało drugiego transferu w zimowym oknie
  • Do Lubina z Warty Poznań przeniósł się Aleks Ławniczak
  • Młody defensor podpisał z nowym klubem trzy i pół letni kontrakt

Zagłębie znów wzmocniło defensywę

W 2022 rok Zagłębie wkracza odmienione. Lubinianie mają bowiem nowego szkoleniowca. Dariusza Żurawia na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Piotr Stokowiec. Zdecydował się on na ponowną pracę z Miedziowymi. Zadanie będzie miał niełatwe, ponieważ zespół walczy o utrzymanie w Ekstraklasie.

Działacze Zagłębie dbają o to, aby Stokowiec dysponował odpowiednio silną kadrą. W związku z tym zespół z Lubina wzmocnił już Jasmin Buric. Miedziowi oprócz bramkarza mają także nowego środkowego obrońcę. Umowę do 30 czerwca 2025 roku podpisał sprowadzony z Warty Poznań Aleks Ławniczak. Wyceniany na 800 tysięcy euro 22-latek, w sezonie 2021/2022 zdążył rozegrać 13 meczów.

Dołącza do nas Aleks Ławniczak, który od dłuższego czasu był przez nas obserwowany i był jednym z naszych priorytetowych celów transferowych. Jest to zawodnik, który idealnie pasuje do naszej strategii wzmocnienia formacji obronnej. Bardzo cieszymy się, że Aleks został naszym zawodnikiem – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Zagłębia Piotr Burlikowski.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo jest to dla mnie ogromny bodziec do dalszej pracy. Uważam, że transfer do Zagłębia jest dla mnie krokiem do przodu. Chcę w Lubinie grać o wysokie cele – tak z kolei transfer skomentował Aleks Ławniczak.

Czytaj także: Zagłębie ma nowego bramkarza

Komentarze