Zagłebie sfinalizowało czwarty transfer

Tomasz Makowski
Tomasz Makowski fot. Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin w oficjalnym komunikacie poinformowało, że sfinalizowało transfer Tomasza Makowskiego. 22-latek związał się z Miedziowymi kontraktem do końca czerwca 2024 roku.

  • Zagłębie Lubin przekazało oficjalny komunikat w sprawie pozyskania nowego zawodnika
  • Szeregi Miedziowych zasilił Tomasz Makowski
  • 22-latek dołączył do teamu z Lubin na zasadzie wolnego transferu

Makowski nowym zawodnikiem Miedziowych

Zagłębie Lubin nie ma zamiaru powtórzyć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy musiało do końca walczyć o ligowy byt. Tym samym lubinianie pozyskują nowych zawodników, którzy będą mieli zapewnić określony poziom w zespole.

Makowski został czwartym nowym piłkarzem Zagłębia przed startem nowego sezonu. 22-latek wzmocnił Miedziowych w środku pola. Wcześniej zawodnik bronił barw Lechii Gdańsk.

Tomasz Makowski był naszym celem transferowym również w zimowym oknie transferowym, ale wówczas oczekiwania finansowe Lechii były zbyt wysokie. Pozyskaliśmy go po wygaśnięciu kontraktu. Szkoda, że zimą nie doszło do porozumienia, bo można powiedzieć, że ostatnie pół roku Tomek miał zmarnowane – mówił dyrektor pionu sportowego – Piotr Burlikowski.

Nowy nabytek teamu z Lubina podzielił się również swoją opinią na temat zmiany barw klubowych.

– Pierwsze wrażenia są na pewno bardzo dobre. Poznałem już kolegów z szatni, a duże wrażenie robią na mnie obiekty dookoła stadionu, a także to, że Zagłębie to poukładany klub. Zależało mi, by przyjść przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego, niestety trafiłem tydzień po starcie przygotowań, ale jestem gotowy i do dyspozycji trenera i całego sztabu. Chciałbym jak najszybciej zgrać się z całym zespołem – przekonywał Makowski tuż po podpisaniu kontraktu.

Młody pomocnik ma jak na razie 84 występy w PKO Ekstraklasie. Zanotował w nich dwa trafienia i cztery asysty.

Czytaj więcej: Zagłębie przekonało wychowanka do powrotu

Komentarze