Zagłębie rozważa pozyskanie piłkarza z doświadczeniem w La Liga

Piłkarze Zagłębia Lubin
Piłkarze Zagłębia Lubin fot. PressFocus

Zagłębie Lubin w oficjalnym komunikacie poinformowało, że w trakcie zgrupowania Turcji z Miedziowymi trenuje Nano Mesa. 27-latek jest zatem rozważany jako drugie wzmocnienie klubu tej zimy.

  • Zagłębie Lubin możliwe, że wkrótce ogłosi drugi transfer
  • Testowany przez Miedziowych jest Nano Mesa
  • 27-latek w przeszłości zdobył bramkę dla Eibar w La Liga

Nano Mesa zostanie nowym napastnikiem Zagłebia?

Zagłębie Lubin przed wznowieniem rundy wiosennej przede wszystkim zmieniło szkoleniowca. Aktualnie opiekunem Miedziowych jest Waldemar Fornalik. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma przede wszystkim utrzymać drużynę w elicie.

Biuro prasowe Zagłębie za pośrednictwem swoich mediów przekazało natomiast, że testowany przez sztab szkoleniowy drużyny jest Nano Mesa. Zawodnik wyróżnia się dużym doświadczeniem. Występował między innymi na zapleczu La Liga.

Środkowy napastnik aktualnie jest bez przynależności klubowej. W przeszłości występował natomiast między innymi w Cadiz, Realu Saragossa, czy Eibar.

Nano Mesa ma też na swoim koncie 16 występów w elicie ligi hiszpańskiej. Jako piłkarz ekipy z La Liga zdobył nawet jedną bramkę w starciu przeciwko Maladze.

Lubinianie po rozegraniu siedemnastu ligowych spotkań legitymują się 17 punktami, mając zaledwie oczko przewagi nad strefą spadkową. Pierwsza spotkanie w PKO Ekstraklasie w drugiej części sezonu Zagłębie zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Mecz odbędzie się 28 stycznia o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Kanadajczyk może wzmocnić outsidera PKO Ekstraklasy

Komentarze