Zagłębie przekonało wychowanka do powrotu

Arkadiusz Woźniak (w środku)
Arkadiusz Woźniak (w środku) for. Zagłębie Lubin

Arkadiusz Woźniak znów będzie reprezentował barwy swojego macierzystego klubu. 32-latka zatrudniło Zagłębie Lubin. Umowa została podpisana na dwa lata.

  • W sezonie 2022/2023 Arkadiusz Woźniak będzie bronił barw Zagłębia Lubin
  • 32-latek zdecydował się na powrót do macierzystego klubu
  • Z Zagłębiem związał się dwuletnią umową

W Lubinie stawiają na sprawdzonego człowieka

Zagłębie w minionym sezonie z dużym trudem uniknęło degradacji z Ekstraklasy. Lubinianie nie chcą dopuścić ponownie do takiej sytuacji. W klubie dokonują zatem sporych roszad kadrowych. W drużynie Piotra Stokowca nie zobaczymy już między innymi: Patryka Szysza, Dominika Hładuna, czy Łukasza Poręby. Sprowadzono natomiast Marko Poletanovicia i Szymona Kołbusińskiego. Grono nabytków uzupełnił wychowanek Zagłębia, czyli Arkadiusz Woźniak (ostatnio GKS Katowice). Podpisał on dwuletni kontrakt.

W momencie awansu drugiego zespołu KGHM Zagłębia do II ligi postanowiliśmy, że ściągniemy zawodnika z tożsamością Zagłębia, który pomoże nam sportowo, ale również w I zespole. Wybór padł w pierwszej kolejności na Arka Woźniaka i cieszę się, że Arek zgodził się wrócić do Zagłębia, bo wpisuje się w koncepcję gry w I drużynie i pomocy rezerwom–  powiedział dyrektor sportowy Zagłębia.

Arek widzi swoją przyszłość jako szkoleniowiec w Akademii, być może kiedyś w I zespole, także pod tym kątem będzie się rozwijał i zdobywał odpowiednie kompetencje oraz doświadczenie. Bardzo się cieszę, że udało się namówić do powrotu wychowanka i chłopaka z Lubina, co do którego nie mamy żadnych wątpliwości zarówno pod względem mentalnym, jak i sportowym – dodał Piotr Burlikowski.

Fantastyczne uczucie móc wrócić do domu i kontynuować moją historię w Zagłębiu. Chciałbym jak najbardziej pomóc drużynie i zrobię co w mojej mocy, by Zagłębie wygrywało, było kojarzone jako świetna i zagrana ekipa piłkarzy i kibiców. Najważniejsze jest to, żeby nasi fani, którzy będą przychodzić na Stadion Zagłębia czuli, że zespół dał z siebie wszystko. Taki jest mój cel, by ludzie polubili tę drużynę, która teraz na naszych oczach się tworzy i będzie dawała ludziom radość – mówi Arkadiusz Woźniak.

Czytaj także: Legia z drugim wzmocnieniem. Transfer wewnątrz ligi

Komentarze