Zagłębie na zwycięskim szlaku

PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin pokonało w pierwszym meczu 17. kolejki polskiej ekstraklasy zabrzańskiego Górnika 2:0. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Górnego Śląska może coraz bardziej niepokoić się o ligowy byt, z kolei Miedziowi przerwali serię trzech spotkań ligowych bez wygranej.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy w ligowej klasyfikacji dzieliły zaledwie dwa punkty. W każdym razie w ostatnim czasie Zagłębie i Górnik byli daleko od oczekiwanej przez kibiców dyspozycji. Tym samym bój w Lubinie zapowiadał się bardzo interesująco.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji drużyną dyktującą warunki byli zawodnicy Miedziowych, którzy też częściej utrzymywali się przy piłce. Zagłębie zdobyło nawet bramkę w pierwszej połowie, gdy na listę strzelców wpisał się Damjan Bohar, oddając mocne uderzenie z prawej nogi.

W drugiej części meczu za sprawą Bartosza Białka golkiper zabrzan był po raz drugi zmuszony do kapitulacji. Tym razem bramkarz Górników nie dał rady zapobiec strzałowi, po którym futbolówka przeleciała obok słupka, zatrzymując się w siatce bramki rywali.

Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie. Tym samym szóste zwycięstwo lubinian stało się faktem, więc Miedziowi legitymują się już dorobkiem 22 punktów na koncie. W kolejnej serii gier Zagłębie zagra w delegacji z Lechią Gdańsk, a Górnik Zabrze u siebie zmierzy się z Wisłą Kraków.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)