Zagłębie na zakupach. Transfer z Ekstraklasy

Mateusz Grzybek
Mateusz Grzybek PressFocus

Zagłębie Lubin niedługo wzmocni defensywę. Pierwszy transferem do drużyny Waldemara Fornalika trafi obrońca Radomiaka Radom.

  • Zagłębie niebawe ogłosi pierwszy zimowy transfer
  • Do Lubina trafi piłkarz z Ekstraklasy
  • Będzie to transfer gotówkowy

Fornalik dostanie nowego obrońcę

Zagłębie Lubin było aktywne w letnim oknie transferowym. Mimo tego Piotr Stokowiec nie potrafił spełnić oczekiwań swojego pracodawcy i kibiców. Szkoleniowiec ten pożegnał się z pracą. Jego zespół ma bowiem za sobą fatalną rundę jesienną. Miedziowi zgromadzili na swoim koncie tylko 17 punktów. Gorzej punktowała tylko drużyna z: Legnicy, Kielc oraz Gliwic. Zagłębie wyprzedza je tylko o punkt.

W Lubienie uznali, że w przerwie między rundą jesienną i wiosenną, należy zmieć szkoleniowca. Piotra Stokowca zastąpił Waldemar Fornalik, który ma odmienić Zagłębie. Lubinianie do pozostałych meczów bieżącego sezonu przygotowywać się będą w Turcji. Trener Miedziowych podczas obozu przygotowawczego będzie miał do dyspozycji nowego defensora.

Piłkarzem Zagłębia niedługo zostanie defensor doskonale znany z boisk Ekstraklasy Mateusz Grzybek. Prawy obrońca Radomiaka Radom opuści swojego pracodawcę po ledwie pół roku. W tym sezonie rozegrał 17 meczów (dwa gole i tyle samo asyst), którymi zapracował na dołączenie do Zagłębia. Lubianie, jak informuje Szymon Janczyk, zapłacą za Grzybka 250 tysięcy euro. Piłkarz porozumiał się zaś z Miedziowymi w sprawie trzyletniego kontraktu.

Czytaj także: Rekordowy zarobek Stali Mielec. Napastnik coraz bliżej transferu

Komentarze