Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Zagłębie na remis z Cracovią

Gracze Zagłębia zremisowali u siebie z Cracovią 1:1. Dla Miedziowych trafił Bohar, a dla Pasów Lopes.

Co działo się w tym spotkaniu? Gospodarze stworzyli sobie pierwszą bramkową sytuację już w piątej minucie, a precyzji nie zabrakło Boharowi.

Gracze Zagłębia mogli podwyższyć w 21. minucie. Wtedy to jednak Bohar został w porę zablokowany. Kilkadziesiąt sekund potem dogodnej sytuacji nie wykorzystał natomiast Cecarić.

Podopieczni Probierza dopięli swego w 24. minucie. Do wyrównania doprowadził natomiast Lopes.

W 53. minucie zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Golkiper Miedziowych poradził sobie jednak z uderzeniem, którego autorem był Hanca.

W 64. minucie goście mieli okazję, aby objąć prowadzenie. Groźnie uderzał Lopes, ale jednak nieznacznie obok słupka.

W 83. minucie znowu przypomniał o sobie aktywny napastnik Cracovii. Tym razem Lopes główkował po dośrodkowaniu, ale dobrze interweniował Guldan.

Kilka minut później wynik tego spotkania mógł zmienić Starzyński. Pomocnik Zagłębia nie trafił jednak dobrze w futbolówkę.

Ostatecznie wynik tej potyczki nie uległ już zmianie.

Zagłębie – Cracovia 1:1 (1:1)

1:0 Bohar 5′
1:1 Lopes 23′

Żółte kartki

Gol, Lusiusz

Zagłębie: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Czerwiński (Pawłowski 81′), Starzyński, Tosik, Poręba (Pakulski 80′), Bohar (Szysz 86′) – Tuszyński

Cracovia: Hrosso – Rapa, Dytiatjew, Datković, Pestka (Diego 74′) – Gol (Lusiusz 63′) – Cecarić (Hanca 46′), van Amersfoort, Dimun, Wdowiak – Lopes