Zagłębie Lubin nie zaskoczyło. Stokowiec traci pracę

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. PressFocus

Na takie rozwiązanie zapowiadało się od dłuższego czasu. Zagłębie Lubin zakończyło we wtorek współpracę z Piotrem Stokowcem. Nowego trenera poznamy dopiero w trakcie zimowej przerwy.

  • Zagłębie Lubin rozstało się z Piotrem Stokowcem
  • 50-latek pełnił funkcję trenera od grudnia 2021 roku
  • Faworytem do zastąpienia go jest Waldemar Fornalik

Stokowiec zawiódł w Lubinie

Pamiętający pierwszą kadencję Piotra Stokowca W Lubinie cieszyli się na myśl jego powrotu. Wówczas Zagłębie zajęło wysokie miejsce w lidze i walczyło w eliminacjach do europejskich pucharów. 50-latek został zatrudniony w grudniu 2021 roku i otrzymał zadanie utrzymania “Miedziowych” w Ekstraklasie. Finalnie udało się je wypełnić należycie, choć do ostatnich kolejek Zagłębie drżało o ligowy byt.

Cele na obecny sezon były już nieco inne, natomiast lubinianie wyglądali bardzo mizernie. W tej chwili zajmują 14. miejsce w lidze i zakończyli już przygodę z Pucharem Polski po przegranej z drugoligowym Motorem Lublin. Wewnątrz zespołu pojawiało się coraz więcej wątpliwości co do słuszności współpracy ze Stokowcem. We wtorek dobiegła ona końca.

Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko starcie z Rakowem Częstochowa, w trakcie którego obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Paweł Karmelita. Nazwisko następcy Stokowca poznamy dopiero w trakcie zimowej przerwy.

Według medialnych doniesień, faworytem do objęcia posady trenera Zagłębia Lubin jest Waldemar Fornalik, który niedawno rozstał się z Piastem Gliwice. Nie jest to jedyny kandydat, bowiem władze klubu są zafascynowane pracą Adama Majewskiego w Stali Mielec i rozważają wykupienie jego kontraktu.

Zobacz również: Mikael Ishak na dłużej w Poznaniu. Wielki sukces Lecha

Komentarze