Zagłębie Lubin z nowym bramkarzem

Kamil Bielikow
Kamil Bielikow fot. Zagłębie Lubin

Nowym bramkarzem Zagłębia Lubin został Kamil Bielikow, poinformował klub z Dolnego Śląska w komunikacie prasowym. Zawodnik występujący w przeszłości w takich zespołach jak Legia Warszawa czy Ascoli Calcio podpisał z Miedziowymi 3-letnią umowę.

Czytaj dalej…

Bielikow urodził się w Radomiu i swoją piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym Radomiaku. W wieku 14 lat został zauważony przez skautów Legii Warszawa, którzy zdecydowali się sprowadzić go do zespołu juniorów stołecznego klubu. Mierzący 194 cm wzrostu golkiper grał w Warszawie przez dwa lata, po czym wrócił do swojej macierzystej drużyny.

W zeszłym sezonie Bielikow trafił do Włoch, gdzie bronił barw zespołu Ascoli Calcio. Bilans gier 19-letniego bramkarza to trzy występy w drużynie występującej w Primaverze, w których golkiper raz zachował czyste konto.

Transfer młodego bramkarza, jakim jest Bielikow, to sygnał do wzmocnienia rywalizacji na pozycji numer bramkarza. Nastolatek podpisał z Miedziowymi trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2022/2023.

Komentarze