Zagłębie Lubin wybrało nowego szkoleniowca

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw Pressfocus

Zagłębie Lubin zakończyło poszukiwania nowego trenera. Miedziowi na stanowisko pierwszego szkoleniowca wybrali Dariusz Żurawia, który pracował ostatnio z Lechem Poznań.

  • Zagłębie Lubin poinformowało o zatrudnieniu nowego szkoleniowca
  • Opiekunem Miedziowych został Dariusz Żuraw
  • 48-letni trener podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku

Zagłębie rozpoczyna nowy etap

Sezon 2020/2021 Zagłębie zakończyło na ósmy miejscu. Fani klubu z Lubina mogą czuć pewien niedosyt, ponieważ do czwartego miejsca zabrakło dwóch punktów. Występy w Lidze Konferencji Europy były zatem o krok.

Miedziowi o lepszą lokatę w następnym sezonie Ekstraklasy powalczą już z nowym szkoleniowcem. 1 lipca Martin Sevela przestał bowiem pełnić obowiązki szkoleniowca Zagłębia. Słowacki trener został bowiem wykupiony przez arabski Abha Club.

Poszukiwania nowego opiekuna dla ekipy z Lubina trwały ponad dwa tygodnie. Finalnie dokonano jednak wyboru. Włodarze Zagłębia postanowili zatrudnić Dariusza Żurawia. 48-latek jest doskonale znamy w środowisku piłkarskim. Przez dwa lata prowadził bowiem Lecha, z którym został wicemistrzem Polski. Ponadto wprowadził Kolejorza do fazy grupowej Ligi Europy. Po pewnym czasie w Poznaniu osiągał jednak coraz gorsze wyniki i musiał odejść z Lecha.

Żuraw podpisał z Zagłębiem umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku. Po zawarciu umowy z Miedziowymi był bardzo szczęśliwy. – Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczynam pracę w Lubinie. W Zagłębiu Lubin, ale i Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie jest ogromny potencjał, a przedstawiona mi wizja i strategia Klubu, idealnie oddaje to, co chciałbym robić jako trener. Dlatego wierzę, że przed nami ciekawy, intensywny okres, podczas którego zrealizujemy postawione cele – rzekł 48-letnie trener.

Czytaj także: LK: Śląsk wywiązał się z roli faworyta i wywalczył awans

Komentarze