Zagłębie Lubin skusi trenera ligowego rywala?

Adam Majewski
Adam Majewski fot. PressFocus

Fatalne wyniki Zagłębia Lubin sprawiają, że lada moment z pracą pożegna się Piotr Stokowiec. Wśród faworytów do zastąpienia go wymienia się Waldemara Fornalika. Mateusz Miga informuje natomiast, że na władzach klubu ogromne wrażenie zrobił Adam Majewski.

  • Zagłębie Lubin zajmuje 14. miejsce w lidze i nie liczy się już w grze o Puchar Polski
  • Zwolnienie Piotra Stokowca jest już przesądzone
  • Jednym z kandydatów do zastąpienia go jest Adam Majewski, który ma ważny kontrakt ze Stalą Mielec

Adam Majewski doceniony w Lubinie

W poprzednim sezonie Piotr Stokowiec otrzymał zadanie utrzymania Zagłębia Lubin w Ekstraklasie. Udało się zrealizować ten cel, choć nie obyło się bez problemów. W trwającej kampanii “Miedziowi” mieli zaliczyć sportowy progres, a tymczasem wyglądają na jedną z najsłabszych ekip w całej lidze. Wyniki w ostatnich tygodniach sprawiły, że zwolnienie Stokowca stało się przesądzone. Najprawdopodobniej dojdzie do niego jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej.

Wśród potencjalnych następców 50-latka wymienia się Waldemara Fornalika, który niedawno stracił pracę w Piaście Gliwice. Okazuje się, że nie jest on jedynym kandydatem. Mateusz Miga informuje o możliwych przenosinach Adama Majewskiego, który jest związany kontraktem ze Stalą Mielec.

Szkoleniowiec zrobił ogromne wrażenie na władzach Zagłębia przy okazji bezpośredniego spotkania, które zakończyło się wygraną Stali aż 3-0. Po meczu miało dojść do rozmów z przedstawicielami klubu z Mielca na temat możliwego zatrudnienia Majewskiego. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu, ale zostanie automatycznie przedłużona w przypadku wywalczenia utrzymania w Ekstraklasie. W zapisach warunków współpracy między Stalą a Majewskim istnieje klauzula wykupu, która nie powinna stanowić dla Zagłębia problemu. Do ewentualnego transferu trenera jeszcze natomiast daleka droga.

Zobacz również: Dwugłos trenerski po pogromie w Częstochowie. “Drużyna przeszła po raz kolejny do historii”

Komentarze