Zagłębie Lubin ogłosiło pierwszy letni transfer

Marko Poletanovic
Marko Poletanovic Pressfocus

Marko Poletanovic mimo spadku z Ekstraklasy, wciąż będzie grał na najwyższym poziomie w Polsce. Serb zamienił Wisłę Kraków na Zagłębie Lubin.

  • Marko Poletanovic zmienił barwy klubowe
  • Serb opuścił Wisłę Kraków
  • 28-latek dołączył do Zagłębia Lubin

Zagłębie rozpoczęło kompletowanie kadry na nowy sezon

Minionej zimy Marko Poletanovic opuścił szeregi Rakowa Częstochowa, by przenieść się do Wisły Kraków, która broniła się przed spadkiem z Ekstraklasy. Serbski pomocnik nie zdołał pomóc Białej Gwieździe z uniknięciu degradacji (11 meczów i jedna asysta). Poletanovic nie miał problemu ze znalezieniem sobie kolejnego klubu w Ekstraklasie. Piłkarz zasilił szeregi Zagłębia Lubin, z którym związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

W momencie rozwiązania kontraktu z Aleksandarem Scekiciem przeszliśmy od razu do działania. Absolutnym priorytetem na pozycji numer 6 był dla nas Marko Poletanović. Udało nam się po trudnych negocjacjach dojść do porozumienia z Wisłą Kraków i cieszę się, że Marko będzie grał w Lubinie. To piłkarz z dużym doświadczeniem na boiskach PKO BP Ekstraklasy, sprawdzony w naszych polskich warunkach – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Znam Zagłębie Lubin, bo kilka razy grałem przeciwko w barwach innych drużyn i dużo dobrych rzeczy o Klubie usłyszałem. Nie mogę się już doczekać, żeby wyjść na trening z nowymi kolegami. To ważne, że zacznę przygotowania do sezonu już w Lubinie, bo to szansa na szybszą aklimatyzjację i lepsze zgranie z drużyną – rzekł Marko Poletanović.

Czytaj także: Widzew Łódź z pierwszym letnim wzmocnieniem

Komentarze