Zagłębie Lubin ogłosiło kolejny transfer

Martin Dolezal
Martin Dolezal fot. Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin w oficjalnym komunikacie poinformowało, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Martin Doleżal- 31-latek wzmocnił ekipę Piotra Stokowca w ataku.

  • Zagłębie Lubin w trakcie trwającego okienka transferowego jest bardzo aktywne
  • Miedziowi pozyskali już trzech piłkarzy
  • Wcześniej do klubu z Lubina dołączyć Jasmin Burić i Aleks Ławniczak

Dolezal ma być lekartstwem na skuteczność Zagłębia

Zagłębie Lubin w tej kampanii nie zachwyca. Po rozegraniu 19 meczów na koncie Miedziowych jest 20 punktów. Tym samym przynajmniej na razie Zagłębie jest zaangażowane w walkę o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pomóc w zrealizowaniu celu ma Dolezal, który związał się z Zagłębiem kontraktem do końca czerwca 2024 roku. Na temat transferu z udziałem piłkarz wypowiedział się jeden z działaczy przedstawiciela PKO Ekstraklasy.

Szukaliśmy w oknie zimowym zawodnika, który strzela gole i Martin był naszym priorytetem transferowym. Cieszę się, że udało się dopiąć ten transfer. Statystyki, doświadczenie i dotychczasowa kariera wskazują, że może nam wydatnie pomóc w linii ataku i będzie zdobywał bramki – przekonywał dyrektor sportowy Zagłębia Lubin – Piotr Burlikowski.

Dolezal ostatnio bronił barw FK Jablonec. W czeskiej ekipie w tym sezonie zawodnik wystąpił łącznie w 27 meczach. Strzelił w nich cztery gole, a ponadto zaliczył dwie asysty. Zawodnik ma na swoim koncie sześć występów w reprezentacji Czech. Zadebiutował w niej w 2018 roku.

Czytaj więcej: Jakub Kamiński latem dołączy do ekipy z Bundesligi

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze