Zagłębie Lubin chce Michała Janotę

Michał Janota
Michał Janota fot. ASInfo

Michała Janota znalazł się na celowniku Zagłębia Lubin. Niespełna 23-letni pomocnik nie tak dawno podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce, która teraz na jego sprzedaży może zarobić nawet milion złotych.

Czytaj dalej…

Janota przed startem minionego sezonu przeniósł się do Kielc z holenderskiego DVV Go Ahead Eagles i podpisał z Koroną roczną umowę z możliwością jej przedłużenie o kolejne dwa lata. Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek działacze klubu z województwa świętokrzyskiego byli zadowoleni z postawy Michała i zdecydowali się na podpisanie z nimi nowego kontraktu.

Od tego czasu poważne zainteresowanie tym piłkarzem wyraża Zagłębie Lubin, które szuka godnego następcy Szymona Pawłowskiego, który został niedawno sprzedany do Lecha Poznań. Gdyby Miedziowi zdecydowali się pozyskać 22-letniego piłkarza wcześniej to ten zapewne trafiłby do nich za darmo, a tak teraz trzeba będzie wyłożyć dość sporą sumę, aby Korona Kielce zdecydowała się wypuścić jednego z najlepszych techników w polskiej ekstraklasie.

Nieoficjalnie mówi się, że wychowanek UKP Zielona Góra dostanie zielone światło na transfer, gdy działacze z Lubina położą na stół blisko milion złotych. Dla Żółto-czerwonych byłby to świetny interes zrobiony na Janocie, który trafił przecież do Kielc jako wolny zawodnik.

Komentarze