Zagłębie z kompletem punktów. Legia triumfuje w hicie kolejki

Kacper Tobiasz
Kacper Tobiasz fot. PressFocus

W piątek mieliśmy przyjemność śledzić dwa spotkania 5. kolejki Ekstraklasy. Najpierw Zagłębie Lubin rozprawiło się na wyjeździe z Miedzią Legnica 1-0, a o godzinie 20:30 rozpoczęło się prawdziwe piłkarskie święto. Legia Warszawa pokonała w hitowym starciu Widzew Łódź 2-0.

Szczęśliwa bramka przesądziła o wyniku w Legnicy

Miedź Legnica nie radzi sobie dotychczas najlepiej, a w piątek beniaminka czekała kolejna trudna rywalizacja. Do Legnicy przyjechało bowiem punktujące w kratkę Zagłębie Lubin, które chciało wykorzystać starcie z niżej notowanym przeciwnikiem i wrócić do domu z kompletem “oczek”.

Stało się to za sprawą przypadkowej akcji z pierwszych minut drugiej połowy spotkania. Dograną ze skraju pola karnego piłkę dotknął wykonujący wślizg Jon Aurtenetxe, który zmylił tym samym bramkarza i wpakował piłkę do własnej siatki. Zagłębie nie wypuściło już korzystnego wyniku, a w samej końcówce miało wręcz więcej okazji do zdobycia drugiej bramki. Ostatecznie skromne prowadzenie utrzymało się do ostatniego gwizdka arbitra.

Ligowy hit pod znakiem dominacji gości

W piątkowy wieczór wszystkie oczy piłkarskiej Polski zwrócone były w kierunku Łodzi, gdzie miejscowy Widzew podejmował Legię Warszawa. Dla starszych kibiców było to spotkanie o ogromnym bagażu emocjonalnym, bowiem przed laty obie ekipy rywalizowały ze sobą o najwyższe cele.

Świetna atmosfera na stadionie w Łodzi przyćmiła nieco miejscowych piłkarzy, bowiem to goście byli w pierwszej połowie zdecydowanie konkretniejsi, a na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw do siatki trafił Johansson, a drugą bramkę zaliczył Kapustka.

Po zmianie stron Widzew próbował odrobić straty, ale niespecjalnie wiedział jak zagrozić bramce Legii. Udało się to dopiero w doliczonym czasie gry, a kontaktowe trafienie zaliczył Lipski. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już jednak kolejnych minut.