Zagłębie gromi Nafciarzy

Konrad Forenc
Konrad Forenc fot. ASInfo

Zagłębie Lubin efektownie 5:0 pokonało Wisłę Płock w pierwszym spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. To pierwszy mecz Miedziowych po zwolnieniu trenera Bena van Daela.

Drużynę Zagłębia w piątkowym meczu poprowadził Paweł Karmelita. Jego podopieczni wynik otworzyli w 14. minucie. Pięknym uderzeniem z około 16 metrów bramkarza Nafciarzy pokonał Sasa Zivec.

Kwadrans później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Alan Czerwiński, który uderzeniem z prawej strony pola karnego wykorzystał precyzyjne dogranie Sasy Balicia z lewej strony.

Tuż przed przerwą padła jeszcze trzecia bramka dla Zagłębia. Tym razem z kilku metrów futbolówkę w bramce umieścił Damjan Bohar. Tym samym Zagłębia mogło w komfortowej sytuacji schodzić na przerwę do szatni.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Dopiero w samej końcówce Zagłębia wyprowadziło kolejne dwa ciosy. Najpierw na 4:0 podwyższył Bartosz Slisz, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Czerwińskiego, a w doliczonym czasie gry piątego gola zdobył Dawid Pakulski.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 5:0 (3:0)