Christian Gytkjær
Christian Gytkjær fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Zagłębie górą w Poznaniu

Lech Poznań w drugim piątkowym starciu w ramach 13. kolejki polskiej ekstraklasy przegrał w roli gospodarza 1:2 z Zagłębiem Lubin. Team Martina Seveli zaliczył tym samym swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w delegacji, licząc wszystkie rozgrywki.

Bardzo ciekawie zapowiadał się bój na stadionie w stolicy Wielkopolski, gdzie ekipa Dariusza Żurawia chciała zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Legią Warszawa. Z kolei lubinianie mieli nadzieję na to, że uda im się wrócić na zwycięski szlak po porażce z Pogonią Szczecin.

W pierwszym kwadransie rywalizacji każda z drużyn miała po jednej klarownej sytuacji strzeleckiej, ale bez efektu w postaci zdobyczy bramkowej. Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 24. minucie, gdy po krótko rozegranym rzucie rożnym ostatecznie na listę strzelców wpisał się Jakub Tosik, wykorzystując błąd defensywy rywali.

Tymczasem w 39. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Joao Amaral. Pomocnik poznańskiej ekipy, chociaż miał czas i miejsce na ustawienie sobie piłki i oddanie strzału, to za bardzo się pospieszył, co poskutkowało tym, że piłka po próbie Portugalczyka minęła światło bramki. Jednocześnie do przerwy miał miejsce wynik 1:0 dla Zagłębia.

Po zmianie stron lechici szukali trafienia wyrównującego, co potwierdzała między innymi próba Jakuba Modera z rzutu wolnego. Niemniej po tym strzale futbolówka przeleciała tuż obok bramki, więc wynik rywalizacji się nie zmienił. Z kolei w 67. minucie Miedziowi zdobyli drugą bramkę za sprawą Damjana Bohara, co rozdrażniło kibiców Kolejorza.

W ostatnich fragmentach gry trafienie dla gospodarzy zaliczył jeszcze Christian Gytkjaer. W każdym piąta porażka poznańskiej ekipy w sezonie stała się faktem. Lubinianie dla odmiany po raz piąty w trakcie trwającej kampanii sięgnęli po pełną pulę. W kolejnej serii gier Lech zagra z Pogonią Szczecin, a Zagłębie zmierzy się z Koroną Kielce.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)