Zagłębie dokonało transferowego hitu

Damian Bohar
Damian Bohar Pressfocus

Damian Bohar ponownie zagra w Ekstraklasie. Słoweniec wzmocnił Zagłębie Lubin, które reprezentował już w latach 2018-2020.

  • Od sezonu 2022/2023 Zagłębie ponownie reprezentował będzie Damian Bohar
  • Wyceniany na półtora miliona euro Słoweniec, kosztował polski klub około 100 tysięcy euro
  • Piłkarz podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok

Kolejny powrót w Lubinie

Zagłębie w sezonie 2022/2023 chce wrócić do rywalizacji o minimum górną połowę tabeli. Pomóc w tym mają piłkarze, którzy wzmocnili drużynę Piotra Stokowca. Klub sprowadził już: Marko Poletanovicia, Szymona Kobusińskiego oraz Tomasza Makowskiego. Ponadto do Lubina wrócił Arkadiusz Woźniak. Taką opcję wybrał też Damian Bohar.

Słoweński skrzydłowy reprezentował Zagłębie w latach 2018-2020. Wówczas piłkarz spisywał się świetnie. Dla Lubinian strzelił 28 goli oraz zaliczył 14 asyst. Bohara chciał sprowadzić Lech. Finalnie zawodnik dołączył do NK Osijek. Przez dwa sezony strzelił tam 11 goli i zaliczył 7 asyst. Od pewnego czasu brakowało dla niego miejsca w kadrze, więc Słoweniec wrócił do Zagłębia, z którym podpisał dwuletni kontrakt.

Czuję się bardzo dobrze i cieszę się, że po dwóch latach wróciłem do Lubina. Poprzednie dwa lata były bardzo udane, strzelałem sporo goli i asystowałem. Dobrze się tutaj czułem i cieszę się, że wracam – mówi Damjan Bohar.

Ogromnie cieszę się z powrotu naszego najlepszego zawodnika w ostatnich latach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Damjan do nas dołączył. Wiem, że nie trzeba go nikomu przedstawiać. Mam nadzieję, że Damjan nawiąże do swojej świetnej gry podczas ostatnich występów w Zagłębiu i poprowadzi nas do dużo lepszego sezonu niż ten ostatni. Damjan, cieszymy się, że jesteś u nas – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Czytaj także: Warta ogłosiła nową umowę dla doświadczonego gracza

Komentarze