Zagłębie bliskie finalizacji dwóch transferów

Aleks Lawniczak
Aleks Lawniczak PressFocus

Zagłębie od niedawna prowadzi Piotr Stokowiec. Trener ten otrzyma zimą kilka wzmocnień kadry. Klub jest bliski potwierdzenia dwóch transferów.

  • Działacza Zagłębia dbają o to, aby Piotr Stokowiec miał do dyspozycji jak najsilniejszą kadrę
  • Do Lubina w nieodległej przyszłości trafić mają bramkarz i środkowy obrońca
  • Kontrakty z tym klubem podpisać mają Jasmin Burić i Aleks Ławniczak

Zagłębie wzmacnia obronę

Fani Zagłębia chcą jak najszybciej zapomnieć o rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Lubinianie są bowiem zamieszani w walkę o pozostanie w Ekstraklasie. Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ Miedziowi wraz z Górnikiem Łęczna, mają najgorszą defensywę w lidze (36 straconych bramek). To właśnie ta formacja ma zostać wzmocniona w zimowym oknie transferowym.

Pierwszym piłkarzem, który trafi do Lubina będzie Jasmin Burić. To Bośniak z polskim paszportem, który uzyskał między innymi dzięki grze przez dekadę dla Lecha. 34-latek pomógł poznaniakom wygrać dwa mistrzostwa Polski. Stolicę Wielkopolski opuścił latem 2019 roku. Wówczas na jego zatrudnienie zdecydował Hapoel Haifa.

Burić aktualnie jest bez klubu, więc do drużyny Piotra Stokowca może dołączyć na zasadzie wolnego transferu. Odbyły się już nawet testy medyczne. Lubinianie decydują się na ten ruch między innymi z powodu Dominika Hładuna. Nie chce on podpisać z Miedziowymi nowego kontraktu. Jego umowa wygasa 30 czerwca przyszłego roku.

Blisko dołączenia do Zagłębia jest także Aleks Ławniczak. To jeden z najbardziej wyróżniających się obrońców młodego pokolenia w Ekstraklasie. 22-latek był przymierzany do Lecha, ale temat transferu do tego zespołu upadł. Piłkarz Warty prawdopodobnie przeniesie się zatem do Lubina. Z Miedziowymi prowadzi zaawansowane rozmowy.

Czytaj także: Stokowiec został oficjalnie nowym trenerem Zagłębia

Komentarze