Z Pucharu Polski do kadry – selekcjoner zobaczy mecze z trybun

Paulo Sousa
Paulo Sousa PressFocus

Jak doniósł Piotr Koźmiński, Paulo Sousa chce oglądnąć na żywo spotkania na polskich boiskach. Portugalczyk chce ułatwić sobie selekcję zawodników na marcowe zgrupowanie. Obserwację rozpocznie już dziś.

Paulo Sousa – pierwsze powołania

Portugalski selekcjoner jest już w Polsce. Wraz ze swoimi asystentami przyleciał w niedzielę wieczorem. Siedmioosobowy sztab zamieszka w jednym z warszawskich hoteli, ale swoją trasę rozpoczną od Wielkopolski.

Polski Związek Piłki Nożnej wynajął dla trenera i jego współpracowników minibus, którym będą podróżować po naszym kraju. Rozpoczną już we wtorek. Paulo Sousa zamierza oglądnąć z trybun jeden z najciekawszych meczów tej rundy Pucharu Polski, w którym Lech Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Selekcjonera w tym spotkaniu najbardziej interesować będzie postawa Tymoteusza Puchacza i Jakuba Kamińskiego po stronie gospodarzy, a także Kamila Piątkowskiego, który latem zmieni Częstochowę na Salzburg. Żaden z tych zawodników nie zagrał w reprezentacji prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

Drugim celem podróży do Wielkopolski ma być zobaczenie na własne oczy Opalenicy. To tam Biało-czerwoni będą przygotowywać się do nadchodzących mistrzostw Europy.

Następna stacja: Warszawa

Po zakończeniu wtorkowego meczu Paulo Sousa nie zamierza nocować w Wielkopolsce. Wraz ze swoim sztabem wróci do Warszawy. W środę zamierza bowiem – również z trybun – obejrzeć spotkanie miejscowej Legii z Piastem Gliwice.

Sportowe Fakty podają, że pierwszych powołań na marcowe spotkania możemy spodziewać się już pod koniec obecnego tygodnia; w piątek lub niedzielę.

Komentarze