Z Niemiec do Zagłębia. Młodzieżowy reprezentant w Lubinie

Jakub Bednarczyk po podpisaniu kontraktu z Zagłębi
Jakub Bednarczyk po podpisaniu kontraktu z Zagłębi fot. Zagłębie Lubin

Jakub Bednarczyk dołączył we wtorek do Zagłębia Lubin. 21-latek przeniósł się do Miedziowych na zasadzie rocznego wypożyczenia z niemieckiego FC St. Pauli. W umowie między klubami zawarta została również opcja definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

Urodzony w Tarnowskich Górach zawodnik, całą dotychczasową karierę spędził w Niemczech. Pierwsze kroki w piłce stawiał w zespole SV Bergisch Gladbach 09, z którego w 2011 roku trafił do akademii Bayeru Leverkusen.

W klubie z BayArena spędził prawie dziewięć lat, przechodząc przez wszystkie szczeble. Latem 2018 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu, ale rozegrał w nim tylko jedno spotkanie. W styczniu 2019 roku przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do drugoligowego FC St. Pauli, w którym również nie udało mu się wywalczyć miejsca w składzie. W pierwszym zespole klubu z Hamburga zaliczył tylko dwa występy. Zdecydowanie częściej reprezentował drużynę rezerw.

Teraz Bednarczyk zdecydował się spróbować swoich sił na boiskach PKO Ekstraklasy. W zespole Zagłębia ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie i prawym skrzydle, choć jak podkreśla lubiński klub w oficjalnym komunikacie, uniwersalność młodzieżowego reprezentanta Polski pozwala mu grać również w ataku.

Komentarze