Z Ekstraklasy do czwartej ligi? Wieczysta znów działa

Michał Mak
Michał Mak Pressfocus

Wieczysta Kraków występuje w czwartej lidze. Klub chce się jednak rozwijać i szuka graczy z Ekstraklasy. Blisko transferu są dwaj gracze z elity.

  • Na piątym poziomie rozgrywkowym występuje Wieczysta Kraków
  • Klub kontraktuje jednak graczy z Ekstraklasy
  • Kolejni dwaj piłkarze mogą trafić z elity do czwartej ligi

Niemożliwe nie istnieje

Wieczysta to klub znany sporej rzeszy kibiców w Polsce. Nie tylko krakowianom. Zespół ten ma bowiem bogatego właściciela, którego ambicją jest wejście z zespołem na poziom centralny. Jeszcze trzy lata temu drużyna znajdowała się w A klasie. Tymczasem niedługo będzie miała szansę na uzyskanie awansu do trzeciej ligi. Podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się z rezerwami Termaliki.

To, że Wieczysta zagra w przyszłym sezonie w trzeciej lidze, jest bardzo prawdopodobne. Były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda, może liczyć bowiem na byłych kadrowiczów (Sławomir Peszko i Radosław Majewski), W składzie krakowian znajduje się też Thibault Moulin, który grał w Lidze Mistrzów z Legią. Pełno też zawodników z doświadczeniem w Ekstraklasie, np.: Michał Miśkiewicz, Łukasz Burliga, a także Maciej Jankowski.

Właściciel Wieczystej uznał, że drużynie potrzebni są kolejni piłkarze z Ekstraklasy. Z niej spadł w minionym sezonie spadł Górnik Łęczna, czyli klub Michała Maka. 30-latek nie radził sobie najlepiej (jedna asysta, bez gola), więc atrakcyjna finansowo propozycja i występy dla krakowskiej ekipy to kusząca perspektywa. Negocjacje między stronami są zaawansowane. Tak jak w przypadku Błażeja Augustyna z Jagiellonii. 34-latkowi kończy się kontrakt z białostockim klubem. Najprawdopodobniej kolejnym przystankiem w jego karierze będzie Wieczysta.

Czytaj także: ”W tym sezonie to wypali”

Komentarze