Wysoka wygrana Zagłębia

Filip Jagiełło
Filip Jagiełło fot. ASInfo

Kibice z Lubina mogą czuć satysfakcję. Ich zespół wygrał bowiem drugi mecz z rzędu, a tym razem ofiarą Zagłębia została legnicka Miedź. Gospodarzy wygrali niedzielne starcie w stosunku trzy do zera, a gole strzelali tacy piłkarze jak Filip Jagiełło oraz Bartłomiej Pawłowski

Od pierwszego gwizdka sędziego przewaga gospodarzy była zauważalna w każdym aspekcie. Miedziowi zaczęli bardzo defensywnie, co zaowocowało szybkim golem dla gospodarzy. Już w 15. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Pawłowski, który dobił piłkę wcześniej zbyt słabo wybitą przez bramkarza gości.

Kilkadziesiąt sekund później było zresztą już dwa do zera dla Zagłębia. Tym razem piłkę do bramki skierowali jednak nie piłkarze z Lubina, ale reprezentanci Legnicy, którzy zaliczyli trafienie samobójcze. Pechowcem w tej sytuacji został Aleksandar Miljković.

Obraz gry nie zmienił się tych golach, a Zagłębie szukało kolejnego gola. Bliski bramki na 3:0 był Filip Jagiełło, ale jego strzał w ostatniej chwili wybronił Kanibolotsky. Zawodnikowi udało się wpisać na listę strzelców, ale dopiero kilkadziesiąt minut później, kiedy to wykorzystał zamieszanie w defensywie gości i bez żadnych problemów umieścił futbolówkę w siatce. Na tym mecz się zakończył.