“Wyniki potwierdzają słuszność obranej drogi”

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice wygląda na to, że na dobre wrócił na zwycięski szlak. Podopieczni Waldemara Fornalika nie zaczęli dobrze trwającego sezonu. Wygląda na to, że punktem zwrotnym było starcie z Cracovią, a w boju ze Stalą Mielec piłkarze Niebiesko-czerwonych po prostu w pełni wykonali plan nakreślony przez swojego szkoleniowca.

  • Piast Gliwice w końcu zaczął grać na miarę oczekiwań
  • Niebiesko-czerwoni w niedzielę zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu
  • Nie może dziwić, że trener Piastunek miał powody do zadowolenia po zakończeniu meczu

Piast pokazał jakość i skuteczność

Piast Gliwice po pięciu rozegranych meczach w PKO Ekstraklasie w tej kampanii ma na swoim koncie sześć oczek, co jest efektem dwóch zwycięstw i trzech porażek. Tymczasem już za tydzień na drodze Piastunek stanie Lech Poznań.

– Dobry mecz w naszym wykonaniu. Chcieliśmy potwierdzić naszą dyspozycję z poprzedniego tygodnia. Tak jak już wspominałem – wygrać to jedno, a potwierdzić to drugie. W ciągu tygodnia widziałem drużynę niesamowicie zmotywowaną, pewniejszą siebie po zwycięstwie w Krakowie i bardzo zdeterminowaną, aby ten mecz wygrać – mówił Waldemar Fornalik cytowany przez Piast-gliwice.eu.

– Na samym początku nie było łatwo. Stal operowała piłką, ale to my stworzyliśmy pierwszą sytuację po akcji, kiedy Kamil Wilczek trafił w bramkarza. W tym sporcie ważne są bramki, jeżeli się strzela jako pierwszy, to mecze o wiele łatwiej się układają. Nie było nam to dane w pierwszych trzech meczach, natomiast teraz to my otworzyliśmy wynik – kontynuował opiekun Niebiesko-czerwonych.

– Mamy punkty, które zostały zdobyte po dobrej grze, a to jest najważniejsze. W dalszym ciągu będziemy pracować intensywnie i w dobrych nastrojach. Nie da się ukryć, że wygrane mecze budują atmosferę. Można robić wszystko jak najlepiej, ale jeśli nie ma wyników, to można powątpiewać w sens tej pracy. Wyniki dają tę wiarę i potwierdzają słuszność obranej drogi – podsumował Fornalik.

Piast od przyszłego tygodnia zacznie grę co trzy dni, bo odbędą się mecze pierwszej rundy fortuna Pucharu Polski. Gliwiczan czekają zatem starcia z: Lechem Poznań, Lechią Dzierżoniów i Miedzią Legnica. Tymczasem już 10 września odbędzie się starcie Piasta z Górnikiem Zabrze.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Zagłębie rozczarowało u siebie, Wilczek rozbił Stal – podsumowanie 6. kolejki

Komentarze