Ekstraklasa: Warta uciekła ze strefy spadkowej, Lech stracił pozycję lidera – podsumowanie 22. kolejki

Nika Kvekveskiri
Nika Kvekveskiri Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano trzy spotkania 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Rywalizacja zaczęła się od pojedynku Warta – Radomiak (3:1). Zieloni kapitalnie rozpoczęli drugą połówkę, strzelając trzy gole w odstępie sześciu minut. Na sam koniec dnia Lech przegrał na wyjeździe z Lechią (0:1), przez co przynajmniej do następnej serii gier nie będzie liderem w tabeli.

Cenny triumf Warty, niespodzianka w Gdańsku

Pierwsza połowa w Grodzisku Wielkopolskim należała do Radomiaka. Dawid Abramowicz dopadł do odbitej futbolówki po strzale Rossiego i z bliska wpakował ją do bramki Lisa. Po przerwie Warta wróciła z dalekiej podroży, w sześć minut zdobywając trzy gole. Dzięki wygranej, Zieloni opuścili strefę spadkową i mogą ze spokojem przygotowywać się do kolejnych wyzwań.

Na sam wieczór miało dojść do elektryzującego widowiska w Gdańsku. Do przerwy to Lech dyktował warunki, nie pozostawiając złudzeń Lechii. Brakowało jednak bramki, która nadałaby rumieńców. W pewnym momencie Kolejorz cieszył się z prowadzenia, ale obóz Var dopatrzył się spalonego. To zemściło się na ekipie Skorży w samej końcówce, gdy Filip Koperski zapewnił Zielono-białym komplet punktów po przytomnej postawie podczas rzutu rożnego. Z tego też względu liderem Ekstraklasy pozostaje Pogoń Szczecin z punktem przewagi nad Lechem.